Nuomonės

2021.02.06 17:00

Benas Lyris. Vaistas į išgijimą – supratimas, kad Dievas yra arti

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.02.06 17:00

Šiandien išgyvename ypatingą laiką. Visuomenėje labai daug nežinomybės ir nerimo, visi svajojame apie pasaulį, kuris buvo prieš virusą, kai galėjome normaliai gyventi, turėti gyvus santykius ir pokalbius vieni su kitais, keliauti, matyti savo artimuosius, nebūti izoliuoti. Šio sekmadienio Evangelija tęsia gausius Jėzaus pagydymo stebuklus.

Evangelistas Morkus rašo, kad atėjus vakarui, kai saulė nusileido, pas Jėzų sugabeno visus ligonius ir demonų apsėstuosius. Jis išgydė daugelį sergančių ligomis, išvarė daug demonų ir neleido demonams kalbėti, nes jie žinojo, kas Jis.

Evangelijoje aprašyti stebuklai yra mūsų gyvenimo tikrovės stebuklai. Šiandien taip pat galime nesusirgti nerimu ir baime, nes jau esame palytėti skausmo, kai kurie persirgę ligomis, tuo pačiu virusu, kai kurie neteko savo artimųjų. Ir jeigu pradedame galvoti, kas bus toliau, turbūt galime prarasti pusiausvyrą ir apdovanoti save neramybe. Mes matome, kad šiandien Bažnyčia atranda daug būdų, taip pat nuotolinių, dalyvauti žmonių gyvenime, sunkumų akivaizdoje pradėjo kurtis daug gražių iniciatyvų, žmonės ėmė rodyti savo širdį vienas kitam, savo jėgas atiduoti – visa tai, ką turi, kuo gali dalytis.

Būtent šie sunkumai išskleidė mūsų širdis vienas kitam. Tad išeities taškas į visuomenės ir savo asmeninį pagijimą turbūt yra supratimas, kad nesame vieni, kad Dievas visada yra šalia. Kad aš galiu remtis į tą, kuris nėra mano gyvenimo stebukladarys, viską jame sutvarkantis, jog jame būtų viskas tobula, tačiau kuris su manimi kartu kenčia, kartu su manimi džiaugiasi. Tikras Jėzaus dvasinis artumas mano gyvenime yra atrama, kad aš su Juo galiu pakelti viską.

Šie sunkumai išskleidė mūsų širdis vienas kitam

Tegul šis artumas niekada neapleidžia, tegul jis mus palydi. Tegul Bažnyčios atrasti būdai šiandien kalbėti ir stiprinti mus įvairiose socialinėse medijose būna mūsų vilties ženklai, kad mes nesame palikti vieni, kad Bažnyčia visada kalba, visada užtaria ir visada meldžiasi, kad ji visada dovanoja Kristaus paslaptį ir artumą.

Dievas ateina. Jis ateina ne stebuklingu veikimu, kad mūsų gyvenime nevyktų nieko ir būtų viskas tobula, bet ateina tikrumu, priimdamas tą tikrovę, kurioje esame ir kartu su mumis padėdamas ją pakelti. Tai turbūt pats gražiausias vaistas į išgijimą – supratimas, kad Dievas yra arti ir kad nesame palikti vieni.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt