Nuomonės

2021.01.30 16:57

Benas Lyris. Jėzaus galia gydyti

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2021.01.30 16:57

„Jie atvyko į Kafarnaumą ir netrukus, Šabo dieną nuėjęs į sinagogą, Jėzus pradėjo mokyti. Žmonės stebėjosi jo mokslu, nes jis mokė kaip turintis galią, o ne kaip rašto aiškintojai“, – tokiomis Evangelijos pagal Morkų eilutėmis prasideda šio sekmadienio Dievo žodžio skaitinys.

Mes matome kaip žmonės sutiko Jėzų, kuris, skirtingai negu žydų dvasinis elitas, rašto aiškintojai, moko kaip autoritetas, kaip turintis galią. Jo žodžiai ne tik pildosi, bet ir tampa gyvenimu, jis ne tik prisiliečia kalbėdamas apie ligą ir pasveikimą, bet ir pagydo.

Jėzaus žodžiuose mes sutinkame visą Tėvo planą. Jo planas yra išgelbėti kiekvieną geros valios žmogų, kuris jam atsiveria ir padaro vietos Viešpaties veikimui savo gyvenime. Jėzus įgavo galią gydyti būtent tuos, kurie buvo jam atviri. Ir Jėzaus galia gydyti buvo skirtinga nuo rašto aiškintojų ir žydų dvasinio elito būtent todėl, kad gydomasis jam rūpėjo. Ne todėl, kad jis norėjo ištaisyti sugedusį pasaulį, ištaisyti ir suremontuoti nepatogų žmogų ir jo gyvenimą, padaryti jį teisingu, einantį tiesiu keliu ir be klaidų. Jam iš tikrųjų skaudėjo, kai žmogus suklysta, jam skaudėjo, kai žmogų slegia fizinė negalia, būtent todėl Jėzus tas fizines negalias prisiėmę eidamas į Golgotą ir mirdamas kryžiaus mirtimi – kad parodytų ypatingą atsidavimą tam, dėl kurio ir atėjo į šį pasaulį.

Ir mes, kiekvienas krikščionis, priėmęs Dievą į savo gyvenimą, jo Sūnaus artumą, Jėzų Kristų, kuris šiandien gyvas mūsų veiksmuose, įgauname galią gydyti vieni kitus. Kai kitas žmogus rūpi mums ne tik žodžiais, ne tik noru padaryti jį tokiu, kad būtų patogus man, pritaikyti prie savęs, bet iš tikrųjų padedant taip, kaip žmogui reikia. Pamatyti ir atrasti, kur žmogui skauda, kai jis pasirenka suklysti, pasirenka nuodėmę, pabandyti įlįsti ir empatiškai įsijausti į kito žmogaus vidų – tai buvo Jėzaus stebuklingo gydymo ženklas. Tai yra ir kiekvieno iš mūsų užduotis – pabandyti suprasti kito skausmą, pabandyti padėti ne taip, kaip aš noriu, kaip man atrodo, bet kaip jam reikia.

Jam iš tikrųjų skaudėjo, kai žmogus suklysta, jam skaudėjo, kai žmogų slegia fizinė negalia, būtent todėl Jėzus tas fizines negalias prisiėmę eidamas į Golgotą ir mirdamas kryžiaus mirtimi

O kad padėtume taip, kaip jam reikia, būtina skirti laiko žmogaus gyvenimui, prisilietimui prie jo. Dažnai gi mes tik receptuojame, išrašome blogas diagnozes, užklijuojame etiketes. Tik todėl, kad mums nerūpi, norime pataisyti kitus, kad pripažintume, jog kitų kontekste mes dar esame gana žmogiški.

Įgaukime galią gydyti vieni kitus ne smerkimu, bet supratingumu, žodžiu, kuriuos sakytume ir norėtume patys išgirsti, artumu, kuriuo norėtume patys būti kitų apdovanoti, galiausiai ta pačia Jėzaus dvasia, kuri buvo kitokia negu rašto aiškintojų. Kuri nesiekia žmogaus suremontuoti, bet siekia padaryti jį laimingu jam geriausiu būdu.

Amen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt