Nuomonės

2020.12.05 17:11

Benas Lyris. Pati sunkiausia patirtis

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2020.12.05 17:11

Švenčiame jau antrąjį Advento sekmadienį, vis artindamiesi prie Kristaus gimimo paslapties. Iš tiesų Dievui nereikia Šventų Kalėdų, kad jis gimtų mūsų gyvenime, Advento ir Kalėdų laikas duotas tam, kad šį gimimą mes pastebėtume, būtume jautresni tam, su kuo kiekvieną dieną apsiprantame, kad suvoktume, jog gyvenimas yra ir bus geresnis ateinančiais metais ne todėl, kad jame nebus problemų, o todėl, kad problemose, sunkumuose ir abejonėse paliksime vietos Dievo veikimui.

Antrąjį advento sekmadienį Evangelijos pagal Morkų tekstą. Jėzus Kristus, Dovydo sūnus, pristatomas Evangelijoje ir tai yra Geroji naujiena – ji yra pats Jėzus Kristus. Tas, kuris ateina į žmogaus gyvenimą, kad patvirtintų, priimtų jo egzistenciją, kad dalyvautų žmogaus gyvenime kaip jo Viešpats ir bendradarbis.

Tarnauju ligonių sielovadoje. Dažnai matau žmones, esančius ant iškeliavimo slenksčiu, susiduriančius su įvairiais sunkumais ir ligomis. Matau, kad dauguma žmonių kenčia net ne nuo ligos, ypatingos ir sunkios netekties patirties, net ne nuo skausmo, o nuo vienatvės, būtent dėl to, kad yra palikti vieni. Evangelija, arba Geroji naujiena, pats Jėzus Kristus, yra tai, kas patvirtina žmogaus gyvenimą ir Advento laikas yra duotas pastebėti Kristų, ateinantį į mūsų gyvenimą – mūsų skausmą ir džiaugsmą.

Taip pat atpažinti ir būti džiaugsmo, laimės, prasmės patirtimi ir liudytoju vienas kitam. Kitaip tariant, atpažinti Dievo atėjimą į mano gyvenimą, kad galėčiau eiti prie kito žmogaus gyvenimo, kad pats būčiau Dievo patirties liudytojas ir neščiau gimusio Kristaus šviesą ir artumą.

Advento laikas yra duotas pastebėti Kristų, ateinantį į mūsų gyvenimą – mūsų skausmą ir džiaugsmą

Kaip gražiai šiandien sako evangelistas Morkus – siunčiu pirma tavęs savo pasiuntinį, kuris nuties tau kelią. Mes kiekvienas esame Viešpaties kelio tiesėjai, kiekvienas, atvira širdimi prieidami prie žmogaus, jo gyvenimo patirties, vienatvės problemų, esame Viešpaties artumo durys. Mes galime vieni kitiems atverti Viešpaties artumo duris.

Ir Šventų Kalėdų bei Advento patirtis yra tiek gili, kiek mes suvokiame nesantys palikti vieni, kad turime realų Kristaus artumą ir esame įpareigoti būti realiu Kristaus artumu vieni kitiems. Problemos, sunkumai, skausmas nėra sunkiausios patirtys, pati sunkiausia patirtis yra likti vienam problemose, sunkume ir skausme.

Tad šis Adventas, antrasis jo sekmadienis, yra kvietimas atpažinti Gerąją naujieną – Dievą, kuris nenusiplauna nuo mūsų žmogiškų patirčių ir sunkumų, bet ateina ir apsigyvena. Kuris nenusiplauna nuo mūsų nepatogumų ir problemų, bet jose dalyvauja. Ir kartu tai yra kvietimas bei įpareigojimas mums – taisyti kelią Dievo artumui vienas kito širdyje, būti tokio pat nusistatymo Šventų Kalėdų šviesa vienas kitam.

Amen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt