Nuomonės

2020.10.03 17:14

Benas Lyris. Pasaulyje yra labai daug miegančios, nepažadintos meilės

Benas Lyris, kunigas ir poetas2020.10.03 17:14

Sekmadienio Evangelijoje mes ir vėl sutinkame palyginimų bei įvaizdžių kalbą. Šįkart yra pasakojama apie vynuogyno savininką, kuris išnuomoja savo vynuogių laukus vynininkams.

Nuomotojas, atėjus metui, siunčia savo pasiuntinius, tarnus, kad šie iš vynininkų atsiimtų tam tikrą vaisių dalį. Galiausiai jie nužudo pirmuosius, vėliau – antruosius. Tuomet vynuogyno savininkas nusprendžia išsiųsti savo sūnų. Vynuogyno vynininkai tuomet buvo taip pat pasiryžę nužudyti ir tą sūnų.

Mes čia matome Jėzaus, atėjusio į žmogaus gyvenimą, įvaizdį. Dažnai mes, gyvendami gyvenimą, gyvename jį taip, tarsi Dievo lyg ir iš viso nebūtų. Gyvename taip, tarsi Dievas turėtų visą reguliuoti ir kontroliuoti. Dievas mūsų kasdienybėje veikia mumis pasitikėdamas. Tik tas, kuriuo pasitikima, gali duoti gražių vaisių.

Dievo atėjimas į žmonių gyvenimą yra gyvenimas per pasitikėjimą. Dievas nėra tas, kuris kontroliuos, kuris aptvers, kuris sustabdys, bet tas, kuris įgalins pasitikėti.

Pasaulyje yra labai daug miegančios meilės. Nepažadintos meilės. Dievas ateina savo sūnaus jautrumu, jo buvimu mūsų tarpe, pažadinti meilę mumyse ir įgalinti ta meile gyventi.

Dievas ateina savo sūnaus jautrumu, jo buvimu mūsų tarpe, pažadinti meilę mumyse ir įgalinti ta meile gyventi.

Jei mes kasdienybėje eitume vieni prie kitų atvira širdimi, kaip kad Kristus, mes tikrai sutiktume savo kasdienybėje tokių žmonių, kurie priimtų mūsų atvirą širdį. Tikime, kad daug daugiau žmonių yra atviros ir geros širdies. Tačiau nepažadintos širdies.

Mūsų buvimas ir Dangaus karalystės kūrimas kasdienybėje prasideda nuo vidinių judesių, nuo mūsų pačių, nuo mūsų pačių širdies, kuomet mes ją dovanojame kitiems, nuo mūsų pačių laiko, kuomet jį dovanojame kitiems, nuo mūsų pačių kantrybės ir dėmesio, padovanoto kitiems.

Dangus, geri dalykai, draugystė, atvirumas, Dievo artumas yra ne tiek atrandamas, kiek kuriamas mūsų pačių gera valia. Tegu niekada mums nepritrūksta šios geros valios gyventi Dangumi, kurti Dangų, tikėti Dangumi ir jį dovanoti. Amen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.