Nuomonės

2020.08.08 16:57

Benas Lyris. Jėzaus ėjimas vandeniu padeda mums pamatyti Dievo veidą

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2020.08.08 16:57

Evangelistas Matas šį sekmadienį kalbės apie Jėzaus ėjimą vandeniu. Taip pat jis kalbės apie mokinių išgąstį, kuomet mokiniai neatpažįsta ateinančio Jėzaus vandeniu, o pagalvoja, kad tai yra šmėkla.

Šis gražus įvaizdis, Jėzaus ėjimo vandeniu, taip pat Jėzaus kvietimas ateiti Petrą prie jo, yra įvaizdis mūsų gyvenimo. Petras, eidamas prie Jėzaus veido, vandeniu, praktiškai baigė savo kelionę, tačiau pradeda skęsti pačioje kelionės pabaigoje. Prieš pat finišą. Jis pradeda skęsti todėl, kad jam pasirodo daug didesnės bangos, daug didesnė audra, daug didesnės problemos, nei Dievo veidas.

Mūsų gyvenime mes labai dažnai nuleidžiame rankas, kuomet užstringame detalėse, baimėse, abejonėse ir sunkumuose. Dievo veidas yra ta jėga, pasitikinčio žmogaus, kuris gali įveikti savo sunkumus.

Kelionėje kiekvienas, gebantis nueiti mažus žingsnelius, pasitikėdamas Dievu, savo širdimi ir savo mylimaisiais, pasiekia kelionės tikslą.

Šio sekmadienio Evangelijos šviesa apšviečia kiekvieną mūsų širdį, kad sunkumuose, gyvenime, problemose, iššūkiuose, kasdienybės nuovargyje labiau tikėtume ir gebėtume pasakyti savo problemoms, ne kad jos yra didelės, bet koks yra didis Dievas, su kuriuo kartu gyvename. Dievas, ateidamas į žmogaus gyvenimą, padeda eiti per sunkumus, į jį pasiremiant.

Dievas, ateidamas į žmogaus gyvenimą, padeda įgauti jėgų, tikėti jo artumu, o ne įvykiais, kurie atrodo sunkūs. Kelionėje kiekvienas, gebantis nueiti mažus žingsnelius, pasitikėdamas Dievu, savo širdimi ir savo mylimaisiais, pasiekia kelionės tikslą.

Brangus šios žinutės skaitytojau, tegul šio sekmadienio Evangelijos įvaizdis, Jėzaus žengimas vandeniu, mūsų ėjimas prie Dievo vandeniu, audra, sunkumais neišgąsdina ir padeda matyti Dievo veidą. Tegul Dievo veidas ir jo širdis bei artumas būna didesnis, negu mūsų problemos, sunkumai ir iššūkiai. Ir tegu tai niekada mūsų nenuskandina, bet padeda mylėti gyvenimą. Amen.