Nuomonės

2020.06.13 18:30

Benas Lyris. Devintinės, Kristaus kūnas ir kraujas

Benas Lyris, kunigas ir poetas, LRT.lt2020.06.13 18:30

Devintinės – Kristaus kraujo ir kūno iškilmė, kuri švenčiama šį sekmadienį. Tai simbolis tikros, nesuvaidintos meilės, kuri atiduoda ne tik žodžius apie save, ne tik gražias istorijas, bet galiausiai pati geba imtis atsakomybės ir numirti už kiekvieną – už tą, kurį myli – ant kryžiaus.

Kristaus buvimas mūsų tarpe, duonos ir vyno pavidale, dvasiniu būdu, yra ženklas, kad jis lygiai taip pat, kaip atidavė save mokiniams kiekvieną dieną, jis atiduoda mums savo laiką, savo kantrybę, savo energiją, savo pastangas.

Kad mes būtume geresni, pastangas mus pašventinti, padaryti mus laimingais žmonėmis. Mes švenčiame šiandien Eucharistijos slėpinį – patį didžiausią slėpinį Bažnyčios liturgijoje – nes tikime, kad per jį yra kartu su mumis, dvasiniu būdu, duonoje ir vyne po esmėkaitos, po Šventųjų mišių pakylėjimo, pasiliekantis ir esantis Kristus.

Visose bažnyčiose šventų mišių metu, visame pasaulyje realiai jis ateina ir palieka mums save kaip dovaną, kad mes, priėmę jį į savo gyvenimą ir širdį, galėtume lygiai taip pat kaip jis, atidavęs save mokiniams iki paskutinio siūlo – tą meilę jis atidavė iki paskutinio siūlo – kiekvieną dieną atiduoti save, savo laiką, kantrybę, dėmesį, dėkingumą, pastangas vienas kitam.

Meilę Jis atidavė iki paskutinio siūlo

Kad padėtume vieni kitiems tapti laimingais – tuo būdu, kuriuo kiekvienas esame savitai pašauktas būti laimingu, pagal Dievo širdį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.