Nuomonės

2015.10.29 14:41

Rimvydas Valatka. Mūsų vyriausybė taip sunkiai dirba

2015.10.29 14:41

Pradėjusi paskutinius, jau ketvirtuosius kadencijos metus šiaip jau nuobodi mūsų vyriausybė, panašu,  nusprendė pakeisti įvaizdį. Regis, jai neblogai sekasi. Pastaruoju metu ministrų kabinetas sugebėjo nustebinti bent keliais išties originaliais pasiūlymais.   

Antai per visus įmanomus kanalus valdžia ėmė triūbyti, kad ji sutrumpins privalomą žieminių padangų naudojimo laiką iki 3 mėnesių.  

Puiku, kodėl gi ne? Jei valdžiai bus maloniau, kad mes automobilių padangas iš vasarinių į žiemines keistume ne nuo lapkričio 10 dienos, o nuo gruodžio pirmos ir žieminių padangų sezonas truktų tik iki kovos antros, koks mums skirtumas?

Bėda tik, kad mums nebus taip patogu, kaip valdžia tą patogumą piešia. Viena ranka siūlydama sutrumpinti žieminių padangų naudojimą, kita ranka vyriausybė numestų vairuotojams spręsti rebusą. Mat nuo  lapkričio 10-osios iki 30-osios ir nuo kovo 2-osios iki 31 dienos vairuotojai, kuriems lyg ir būtų leista važinėtis vasarinėmis padangomis,  kiekvieną rytą turėtų įvertinti kelio dangos būklę. Ir tik po to rinktis padangų rūšį. 

Kaip tai atrodytų praktikoje? Ką reikės daryti lapkričio 11-osios ar kovo 5-osios rytą pamačius pro langą apsnigtą lauką ar gatvę?

Taip, strimgalviais pulti į garažą ar gatvę ir žaibiškai pakeisti vasarines padangas į žiemines. Kiek vairuotojų tai gali padaryti patys ir tik per 15 minučių, nes juk reikia dar ir į darbą spėti? Vienetai. O jei vairuotojas lėks į servisą, paslaugi policija pakeliui jį sustabdys ir išrašys baudą: „Ponas neįvertino kelio dangos būklės.“

Kaip vairuotojas turės nustatyti, kada kelio danga apsnigta ar apledėjusi? Tarkim, išvažiavo lapkričio 15-ąją žmogus iš Klaipėdos į Kauną: rudeniška saulutė šviečia, kelias puikus. Buvo. Tol, kol neprivažiavo Bermudų trikampio ties Šilale, kur dažniau nei kitur dangus su žeme maišosi. Snyguriuoja. Policija išrašo baudą. Žmogus važiuoja toliau: už kelių kilometrų vėl saulė šviečia, kelias puikus.  

Taip ir lieka neaišku, ką vyriausybė tuo vasarinių padangų sezono pratęsimu norėjo mums pasakyti? Kad valdžia nebeturi ką veikti? Nes Lietuvoje nebeliko jokių problemų – niekas nebeemigruoja, sparčiais tempais didėja gimstamumas, smarkiai atpigo elektra pramonei, nebereikia mokėti už suskystintų dujų terminalo laivą? O Vokietija sako, kad mums nebereikės priimti ir pabėgėlių.

Beje, apie pabėgėlius. Mūsų vyriausybė nusprendė palinksminti ir karo pabėgėlius iš Sirijos. Todėl vyriausybė komandiravo į Graikiją vidaus reikalų viceministrą E. Jankevičių, kad šis pasiklausinėtų ten, kurie pabėgėliai norėtų atvykti į Lietuvą.

Nueina mūsų viceministras pas pabėgėlius Graikijoje ir klausia: „Ej, kas norit į Lietuvą, pakelkite rankas, turiu kišenėje tūkstantį bilietų.“ Kraipo galvas pabėgėliai: „Kas ta Lietuva, kur ta Lietuva?“

Na, gerai, sako mūsų viceministras E. Jankevičius, nenorite, nereikia, man dar geriau, nes A. Butkevičius komandiruos mane į Italiją, kad ten pasiklausinėčiau. Ir skambina E. Jankevičius A. Butkevičiui, kad nei vienas sirų pabėgėlis, nei viena jų šeima nenori į Lietuvą.

Negerai, sako A. Butkevičius E. Jankevičiui, kad nė vienas pabėgėlis nenori į Lietuvą. Turėsime pabėgėlius motyvuoti – jiems reikia suteikti daugiau informacijos apie kai kurias šalis, tokias kaip Lietuva, kuri, kaip pasakė premjeras radijui, yra maža šalis.

Turėtume dabar atspausdinti gražių lankstinukų ir pagaminti CD apie Marijos žemę, ežerų kraštą, gintarą ir mūsų krepšinį, o tada vėl nusiųsti E. Jankevičių į Graikiją, kad padalytų tuos lankstinukus pabėgėliams?

Premjeras dar nežino, kaip tiksliai pabėgėliai bus motyvuojami: „Bet aš tikiuosi, kad su laiku šis klausimas bus išspręstas ir tikėkimės, kad geranoriškai kai kurie asmenys vis dėlto pasirinks Lietuvą.“

Būkime geranoriški vyriausybei ir mes, vairuotojai bei draudėjai, abejojantys vasarinių padangų sezono prailginimo nauda. Mūsų Vyriausybė taip sunkiai dirba – kad tik mes su jumis ir pabėgėliai būtume motyvuoti.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Populiariausi