Nuomonės

2020.05.02 15:27

Benas Lyris. Gražiausias pamokas gavau ne iš mane mokiusiųjų, bet mylėjusiųjų

Benas Lyris, kunigas ir poetas2020.05.02 15:27

Ketvirtasis Velykų sekmadienis Bažnyčios liturgijoje švenčiamas kaip Gerojo Ganytojo sekmadienis. Gerojo Ganytojo titulas suteikiamas Viešpačiui Jėzui Kristui, paaukojusiam savo gyvybę dėl avių, kurias myli.

Jėzaus Kristaus asmenyje mes atpažįstame Gerąjį Ganytoją, besirūpinantį savo avimis ir atėjusį paaukoti savo gyvenimo, laiko, kantrybės, dėmesio būtent tam, kad avys, kurias jis gano, turėtų gyvenimo pilnatvę.

Žvelgdami į Viešpaties Jėzaus Kristaus elgesį su savo mokiniais, mes galime pastebėti, kad Gerojo Ganytojo širdis ir titulas atsiskleidžia ypač tada, kai Jėzus Kristus per savo kančią, mirtį ir prisikėlimą apaštalus apkabina meile. Jis nesmerkia jų dėl to, kad dauguma išsilakstė – iš 12 apaštalų prie kryžiaus liko tik apaštalas Jonas. Vos 8 proc. tikinčiųjų, kurie kartu su juo keliavo, liko prie jo stovėti.

Tačiau Jėzaus meilė yra daug didesnė negu egoizmas ir galvojimas, kas jos vertas. Jis savo meilę atiduoda avansu. Kristus, kaip Gerasis Ganytojas, myli, pasitiki ir atleidžia avansu. Būtent tai jo mokiniams tampa jų vertės, pripažinimo, gydymo, susitikimo su Viešpačiu artumo grožiu. Jėzus neieško kaltų ir nesistengia suvedinėti sąskaitų – jis įkvepia savo mokinius pasitikėjimo, kad jis ateina kaip tas, kuriam jie yra svarbūs.

Jėzaus meilė yra daug didesnė negu egoizmas ir galvojimas, kas jos vertas.

Aš, peržvelgęs savo gyvenimą, atrandu įvairiausių dalykų, tačiau labiausiai suprantu, kad pačias gražiausias pamokas gavau ne iš tų, kurie mane mokė, aiškino ir vertė skaityti išmintingas knygas, bet ypač iš tų, kurie mane mylėjo.

Nors daugelio prie Viešpaties Jėzaus Kristaus kryžiaus neliko, tačiau jo meilės ir pasitikėjimo avansas išaugino savo mokinius. Galiausiai beveik visi apaštalai paaukojo savo gyvybę dėl Viešpaties Jėzaus Kristaus.

Brangieji, šį sekmadienį taip pat švenčiame Motinos dieną. Tegul motinos veidas ir širdis, primenantys Viešpaties Jėzaus Kristaus meilės analogiją, tampa įkvėpimu būti, kvepėti gerumu, ieškoti kitų žmonių gyvenime galimybių ir gražių ženklų, padedančių pasitikėti savimi. Tegul patirtas gerumas iš Viešpaties Kristaus atleidimo, pasitikėjimo, kantrybės ir meilės avanso leidžia mums būti panašiais į jį, į savo mamos širdį ir auginti savo aplinkoje žmones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt