Nuomonės

2020.04.16 12:48

Ramūnas Terleckas. Grobuonys pajuto pinigų kvapą

Ramūnas Terleckas, apžvalgininkas2020.04.16 12:48

Politologai neabejoja, kad kova su koronavirusu ir tos kovos interpretacijos bus svarbūs veiksniai rinkimuose į naująjį Seimą. Valdantieji ir jų samdyti specialistai stengiasi, kiek jėgos bei biudžeto pinigai leidžia, kad dar vieną kadenciją galėtų kurti policinės valstybės modelį.

Antai Aurelijus Veryga vieną rytą netikėtai užsivilko šaulio uniformą, o po kelių dienų spaudos konferencijoje nusprendė su apsauginiu vienkartiniu chalatėliu dalyvauti. Spėju, kad taip elgtis patarė „specialistai“ – dėmesys nukreipiamas į kvailoką įvaizdį, o ne į ministro apsileidimus ir į veiklą, galbūt sunkiai suderinamą su užimamomis pareigomis. Rinkėjų atmintis trumpa, bet neabejoju, kad priešiškos stovyklos „specialistai“ Aurelijui dar primins melagėlių pasakas „viskam pasirengta“ ir pasišaipymus-siūlymus piliečiams rankas dezinfekuotis brilijantine žaluma.

Ateis laikas ir bendražygiai Saulius su Ramūnu ant Naisių aukuro Aurelijaus politinę karjerą sudegins. Preteksto ieškodami neužtruks, tereikia pažiūrėti, kiek jis gerų darbų buvusiai darbovietei ministraudamas daro.

Viešojoje erdvėje svarstoma, ar iš Verygos nedaromas herojus, kuris žaliuosius valstiečius į rinkimus vestų.

Baikit, nemanau... Ateis laikas ir bendražygiai Saulius su Ramūnu ant Naisių aukuro Aurelijaus politinę karjerą sudegins. Preteksto ieškodami neužtruks, tereikia pažiūrėti, kiek jis gerų darbų buvusiai darbovietei ministraudamas daro.

Kiekvienos suirutės metu drumstame vandenyje atsiranda norinčiųjų daugiau sužvejoti. Menkiausi grobuonys bando iš apsauginių kaukių ar dezinfekcinio skysčio uždirbti, o labiau praprusę netrukus imsis paskaitas skaityti apie postkarantininio streso mažinimo būtinybę viešajame sektoriuje, parengs nepigias skaidres verslo auditorijai banaliomis temomis „Ko mus išmokė koronavirusas – teigiama pandemijos pusė“ ar tema „Pandemija pakeitė pasaulį – laimi ne greičiausi, o greičiausiai prisitaikantys“ bei panašiai.

Aršesni plėšrūnai žvejos dideles žuvis – ministerijoms, kitoms valstybės institucijoms, universitetams, mokykloms siūlys įvairiausius sprendimus dirbti nuotoliniu būdu. Kompiuterinės programos, įvairios metodikos, nuolatinis atnaujinimas ir nuolatinis mokestis, o šalia – modernumo, pažangos, ateities vizijos turėjimo medaliai. Nesvarbu, kad jie yra brangūs, noras madingai atrodyti visada kainuoja.

Patys didžiausi rykliai užsiims europinių fondų ir valstybės investicijų programos prioritetų peržiūrėjimu.

Tokioj situacijoje svarbus prevencijos vaidmuo turėtų tekti Valstybės kontrolei, bet neatrodo, kad tai rūpi visoms valstybės galvoms. Prezidentas Gitanas Nausėda, jau gavęs skaudų antausį iš valdančiųjų, kurie nepasistengė pritarti siūlymui atleisti Arūną Dulkį iš valstybės kontrolieriaus pareigų, vėl grįžta į Seimą su tuo pačiu siūlymu. Kodėl? Sunku pasakyti.

Ramūnas Karbauskis pirštu prikišamai G. Nausėdai parodė, kas valstybėje sprendžia svarbiausius klausimus ir ciniškai pažadėjo kitąkart paraginti visus bendražygius posėdyje dalyvauti.

Sumanus politikos lauko žaidėjas turėtų keisti taktiką ir elgtis nenuspėjamai. Turėtų, bet iš pradžių vertėtų bent šaškių taisyklių pasimokyti, o ne žodžių gražumu su Naisių valdovu varžytis.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.