Naujienų srautas

Nuomonės2020.04.15 15:16

Rimvydas Valatka. Nesijaudinkit, broliai, dar vienas mėnuo karantino ir Skvernelis ką nors sugalvos

Rimvydas Valatka 2020.04.15 15:16

Rytoj – lygiai mėnuo karantinui. Per tą laiką prastovose atsidūrė 165 tūkst. žmonių. Šitiek žmonių be pajamų ir vilties, kad Vyriausybė įvykdys įsipareigojimus, apie kuriuos ir kažkokius stebuklingus lašinius prieš mėnesį sutartinai suokė finansų ministras, premjeras ir Prezidentas. 

Vokietija jau prieš 20 dienų verslui iki dešimties darbuotojų, savarankiškai dirbantiems ir meno žmonėms ėmė dalyti subsidijas nuo 9 iki 15 tūkst. eurų. Tą patį daro Graikija, Airija, kitos šalys, siekdamos, kad pinigai judėtų, verslo grandinės nenutrūktų ir darbai neišnyktų.

Ką daro Lietuva?

Nėra jokių karantino paketų verslams, kurie buvo tiesiog išjungti. Dauguma kirpėjų ir kitų individualia veikla užsiimančiųjų, o tai 40 tūkst. žmonių, dar negavo nė tų mizeriškų 257 eurų.

Po Velykų švenčių prabudęs premjeras pagaliau paskelbė, kad „dabar turime spartinti ekonomikos skatinimo plano įgyvendinimą.”

Po mėnesio nieko neveikimo toks pareiškimas – kažkas aukščiau įžūlumo. Dar kelios savaitės ir nieko skatinti nebereikės. Numirėliui kompresas nepadeda.

Turime valdžią, kuri niekada dėl nieko nėra kalta, kuriai visada kalti kiti. Pandemijos metu valdžia plepa, gėrisi savimi, žada kalnus, o kai reikia vykdyti pažadą, ima kaltinti medikus ir kritikus.

Visa kita – po senovei. Koronavirusu užsikrėtusių medikų procentas priartėjo prie 20-ies. Testavimas vangus. Medikų apsaugos priemonių trūksta. Ką apie tai sveikatos ministras? Ar Veryga bent atsiprašė medikų už tai, kad jų apsauga valstybė aplaidžiai nepasirūpino?

Viršininkai žmonių neatsiprašinėja. Valdžia žmones baudžia. Verygos ministerija užsimojo uždrausti gydytojams dirbti antroje gydymo įstaigoje. Štai taip – burbėjote dėl apsaugos priemonių, testavimo, dabar dirbsite tik viename darbe, nes „nešiojate užkratus po visur“.

Vieną savaitę Seimas padidina algas, kitą savaitę, prisidengusi pandemija, valdžia iš tų pačių gydytojų atima trečdalį pajamų. Tik rankų miklumas, ir jokios apgaulės.

Dauguma ligšiolinių sveikatos ministrų buvo abejingi sveikatos apsaugai. Bet dar nebuvo tokio ministro, kuris šitaip nekęstų gydytojų ir slaugytojų, kaip dabartinis.

Apskritai turime valdžią, kuri niekada dėl nieko nėra kalta, kuriai visada kalti kiti. Pandemijos metu valdžia plepa, gėrisi savimi, žada kalnus, o kai reikia vykdyti pažadą, ima kaltinti medikus ir kritikus.

Įdomu, kas bus kaltas dėl to, kad taip ir neatvyko Pietų Korėjos pandemijos valdymo specialistai, kuriuos prieš tris savaites žadėjo Prezidentas? Smalsu kažkaip. Kad tik ko negero nebūtų atsitikę. Kaip su Vytauto Didžiojo karūna. O tai vėl bus kalti gydytojai ir geriausiai Europoje pasiruošusios Vyriausybės bei Aukšto ir Gražaus kritikai.

Komentras skambėjo per LRT RADIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą