Naujienų srautas

Nuomonės2020.04.11 18:53

Benas Lyris. Šv. Velykų dovanos

Benas Lyris 2020.04.11 18:53

Baigiame gavėnios apmąstymų kelionę, kuri mus atveda į šv. Velykų rytą. Mūsų gyvenime yra labai daug gavėnios apraiškų – mes taip pat keliaujame per savo abejonių, baimių, skausmų, nežinios ir klausimų dykumą.

Šiandien mes švenčiame Kristaus prisikėlimo paslaptį, todėl norėčiau jums ir sau padovanoti kelias dovanas, plaukiančias iš Kristaus prisikėlimo šviesos.

Pirmoji dovana – tikėjimas, padedantis rasti išeitį sudėtingose situacijose, kurios kartais atima kantrybę ir pripildo mus baimių.

Norėčiau jums ir sau padovanoti kelias dovanas, plaukiančias iš Kristaus prisikėlimo šviesos.

Antroji dovana – viltis, kurią kiekvienas turime net tada, kai nėra nieko. Viltis pasiekė Mariją, kai ji stovėjo šalia savo sūnaus kryžiaus, su kuriuo kasdien gyveno ir į kurį buvo sudėjusi visą savo gyvenimą. Ji nežinojo atsakymų į visus klausimus ir jautė, kad pasaulis slysta iš po kojų, tačiau, trečią dieną prisikėlus sūnui, galiausiai jos viltis tapo regima. Šios šv. Velykų ryto vilties linkiu ir kiekvienam iš jūsų.

Trečioji dovana, kurios norėčiau palinkėti, yra drąsa būti geresniais, kad situacijos, kurias išgyvename ir kurių negalime pakeisti, keistų mus pačius: padarytų mus jautrius kitų žmonių gyvenimui, kad per mūsų gyvenimą ir susitikimą vienas su kitu žmonės gebėtų atpažinti prikeltą iš mirties Kristų ir niekada negalvotų, kad jis yra miręs. Daugumos krikščionių pašaukimas yra parodyti pasaului prikeltą Kristaus veidą, todėl linkiu nuoširdaus atvirumo vienas kitam, kad sudėtingos situacijos pagimdytų mus vienas kitam, kad situacijos, kurių negalime pakeisti, keistų mūsų širdį ir išmokytų gyventi vienas kitam.

Tegul Kristaus prisikėlimas kiekvienam padovanoja naujo gyvenimo galimybę.

Ketvirtoji dovana, kurios norėčiau palinkėti, yra gebėjimas priimti Kristų į savo gyvenimą. Linkiu suprasti, kad Kristus, kuris miršta, kenčia ir prisikelia, yra ne Kristus, miręs už kažką, bet miręs už mane asmeniškai. Linkiu, kad tai padovanotų gyvenimo pilnatvę ir vidinį džiaugsmą, nuplaunantį nuodėmes ir leidžiantį dalyvauti amžinybės paslaptyje.

Tegul Kristaus prisikėlimas kiekvienam padovanoja naujo gyvenimo galimybę, kurioje būsime labiau tikintys Dievą, vienas kitu ir savimi. Linkiu neprarasti Dievo vilties, nušviečiančios tamsą ir leidžiančios tapti žmonėmis. Linkiu, kad situacijos, kurių negalime pakeisti, pakeistų mūsų širdis ir jos dovanotų gyvenimą kitiems.

Prasmingu, viltingų ir jaukių šv. Velykų. Tegul Dievas savo sūnaus meile apkabina jus ir jūsų šeimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą