Nuomonės

2020.04.04 19:56

Benas Lyris. Žmogus išgydomas ne tik vaistais ir psichoterapija, bet ir meile

Benas Lyris, kunigas ir poetas2020.04.04 19:56

Šį sekmadienį įžengiame į Didžiąją savaitę, kuri prasideda Verbų sekmadieniu, kai Evangeliją pakeičia Kristaus kančios apmąstymas. Verbų sekmadienį Jėzus įžengia į Jeruzalę įvykdyti kančios slėpinio.

Jėzus apsuptas jį norinčių nužudyti žmonių, bet jis eina jų atpirkti. Jis yra kitoks nei Rašto aiškintojai, kiti svarbūs to meto asmenys ar kariai, kurie iš jo juokiasi. Jėzus ateina atpirkti kiekvieno žmogaus kryžiaus ir meilės paslaptimi. Tai yra ne kaltinanti, bet gelbstinti meilė. Ne suvedinėjanti sąskaitas, bet ateinanti apkabinti sergantį ir kenčiantį pasaulį meilė.

Dar praėjusį penktadienį per Lietuvos televiziją galėjome stebėti popiežiaus Pranciškaus palaiminimą miestui ir pasauliui. Tai įvyko dėl informacinių technologijų (televizijos, radijo ir interneto). Popiežius Pranciškus Švenčiausiu Sakramentu laimino visus žmones, drauge dalyvaujančius maldos susitelkime. Jis užsiminė apie vieną, mane ypač palietusį, dalyką. Jis sakė: „Tikėjomės išlikti sveiki sergančiame pasaulyje“. Prašykime Dievo, kad, įžvengus į Didžiąją Savaitę, jo kryžius pakeistų sergantį pasaulį, išgydytų mūsų sielos žaizdas ir tarpusavio santykius.

Tikėjomės išlikti sveiki sergančiame pasaulyje.

Ieškantiesiems Dievo gyvenimas nesibaigia mirtimi. Dievas yra tas, kuriame nemiršta gyvenimas. Tegul visą savaitę mus lydi Kristaus prisilietimas ir jo kančios apmąstymas. Tik Dievas žino, kad, jei įmanoma ką nors pakeisti, tai įmanoma padaryti tik pašventinus meile. Ne sąskaitų suvedinėjimu ir pamokymais, bet pirmiausia meile.

Turbūt tik Kristus tokią meilę visiškai įgyvendina, suprasdamas, kad žmogaus neįmanoma išgydyti tik psichoterapija, pozityviomis mintimis ar vaistais, bet įmanoma išgydyti, kai gebame mylėti žmogų ir tikrovę, kurioje esame.

Dievas ateina su kryžiumi, per kryžių ir kryžiaus tikrove į mūsų kasdienybę, kad nuplautų mūsų nuodėmių, nepasitikėjimo, abejingumo pasėkmes, supurtytų mūsų širdis ir išmokytų mylėti vienas kitą nekaltinant. Linkiu tiek jums, tiek sau pasisemti iš Kristaus kančios ir meilės jėgų tam, kad apkabintume pasaulį, vienas kitą, gyvenimo tikrovę ir mylėtume žmonės jų nekaltindami.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt