Nuomonės

2015.10.29 14:40

Rimvydas Valatka. Jupiteri, tu pyksti, vadinasi, esi neteisus

2015.10.29 14:40

„Jupiteri, tu pyksti, vadinasi, esi neteisus“, – primena mums senas, visiems gerai žinomas, politikams ir viršininkams visada tinkantis, o drauge ir dažniausiai pačių politikų užmirštamas romėnų posakis.

Vladimiras Putinas, jo propaganda ir jos kvailinami rusai pyksta ant Amerikos ir Europos, vadina Vakarus išgverėliais ir supuvėliais, bet tuo pat metu aiškina, kad tai Vakarai sugriovė tokį nuostabų ir tvirtą Stalino kūrinį kaip Sovietų Sąjunga ir toliau grasina Rusijos pamatams.

Kaip moraliai supuvę ir šiaip jau išgverę Vakarai galėjo nugalėti tvirtą kaip uola Sovietų Sąjungą, galva neišneša. Logikos jokios, bet ar supykusiam žmogui kada nors rūpėjo logika?

Ant supuvusių Vakarų pyksta ne tik Putinas, kuris žiauriai nepatenkintas tuo, kad supuvę Vakarai neprileidžia jo sėstis prie supuvusio vakarietiško stalo.

Ant Vakarų pyksta Seimo narys Gražulis ir visi Lietuvos tautininkai, pyksta ir pagonys, ir Katalikų Bažnyčia. Vakarus nuolat piktai pašiepia net Landsbergis. Rytų Europa pyksta ant Vakarų, kad ši nesupranta, jog komunizmas buvo toks pat blogis kaip ir fašizmas. Vakarų Europos kairieji pyksta ant rytų europiečių, kad šie tokį gražų daiktą kaip komunizmas prilygino fašizmui.

Visa Rytų ir Vidurio Europa pyksta ant Vakarų už tai, kad reikia dalytis su Vokietija pabėgėliais.

Paksas jau vienuolika metų pyksta, kad sistema jį išspyrė iš prezidento posto ir net dabar, kai jau net jį mylėjusiai tautos daliai tapo nebeįdomus, vis tiek visomis keturiomis bando grįžti į sistemą. Uspaskichas pyksta, kad yra teisiamas už Darbo partijos juodąją buhalteriją, tyčiojasi iš teisingumo slėpdamasis nuo jo tai Seime, tai Europarlamente ir reikalauja teisingumo.

Nepartiniai ir nesisteminiai pyksta ant partijų ir reikalauja lygių teisių – kad galėtų patekti į tą pačią jų nekenčiamą Seimo ir valdžios sistemą. Apačios pyksta ant elito ir burnoja, kad tas yra tuščias ir žemo lygio. Žinantys, ko nori Mergaitė, pyksta ant liberastų. Emigrantai pyksta ant Lietuvos – už tai, kad emigravo į Norvegiją. Ir ant Norvegijos, kad ta neleidžia vaikų auklėti lietuviškai, ir vėl ant Lietuvos – kad neskelbia Norvegijai karo dėl to, kad jie pyksta.

Intelektualai pyksta ant prekybos centrų ir žiniasklaidos. Seimas – ant greitųjų kreditų bendrovių, alaus reklamos ir taip pat ant žiniasklaidos, kuriai žada uždrausti skelbti iš anonimų gautas žinias.

Butkevičius supyko ant žurnalistų, kurie parašė, kad jo žentas keistomis aplinkybėmis nusipirko pusę viešųjų ryšių bendrovės. Svaidydamas žaibus premjeras žadėjo to taip nepalikti, net iki Strasbūro nueiti. Kol kas niekur nenuėjo, tik jo žentas, kaip keistai įsigijo pusę bendrovės „Ministerium“, taip dar nelogiškiau jos akcijas ir pardavė.

Grybauskaitė supyko ant Seimo. Po to, kai Seimas prametė du jos nevykusius ir net jai pačiai, matyt, nelabai žinomus kandidatus į generalinius prokurorus, prezidentė pareiškė, kad daugiau jau šitam Seimui niekada nebesiūlys jokio kandidato į prokurorus. Taip ir žinokitės, ot!

Pasigirdus pašaipoms, o pykčiui ant Seimo vis neatlėgstant, Grybauskaitė dar supyko ir ant balsavimo dėl kandidatų į prokurorus tvarkos. Paskelbė, kad visos jos bėdos kyla tik iš to, kad Seime balsavimas buvo slaptas. Supraskite: Seimo nariai yra tokie liaušiai, kad už trečią jos kandidatą keldami rankeles atvirai jie taip bijos prezidentės pykčio, kad jau balsuos ne iš įsitikinimo, o iš baimės.

Logikos jokios, bet kam ta logika rūpi, kai taip pikta, rupūs miltai.

Liaudis dvidešimt metų pyko ant Landsbergio už sugriautus kolchozus, o dabar artimiausius dvidešimt metų pyks ant euro. „Kiek anksčiau kainavo litais, tiek dabar eurais“, piktinasi vienas lietuvis kitam, ir tokia piktdžiuga dėl eurą įvedusios valdžios jų akyse spindi, tokia neapykanta, kad nors elektros generatorių prijunk.

Bile tik būtų ant ko pykti. Ypač jei nesi nei valdžios, nei proto Jupiteris, o ir tas mūsų valdžios Jupiteris – amžinai piktas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt