Naujienų srautas

Nuomonės2020.01.22 18:08

Rimvydas Valatka. Žaldokynė gelbstint eilinį Lietuvos lenkų Ryaną

Valstiečių dvigalvio karas su Prezidentu ginant eilinį Narkevičių iš holivudinės dramos virto pigia valstietiška Žaldokyne. Tik taip galima vertinti premjero S. Skvernelio pareiškimą, kad susisiekimo ministro kritika esanti diskriminacija tautiniu pagrindu.

Premjeras pasauliui pasiuntė žinią, kad Lietuvos vadovas reikalauja J. Narkevičiaus skalpo ne todėl, kad jis netinka ministro pareigoms, o tik todėl, kad ministras yra lenkas.

Tai – rimtas kaltinimas. Pasitaškymu, skirtu vidaus politikai, Ministras Pirmininkas metė šešėlį ne tik Prezidentui, bet ir valstybei.

Prezidento patarėjas J. Neverovičius, reaguodamas į tokį premjero pareiškimą, sakė, kad premjeras susisiekimo ministro gynybai panaudodamas tautinę kortą, itin žemai puolė. Lenkijoje, pasak J. Neverovičiaus, toks veikėjas kaip J. Narkevičius, jau seniai būtų atleistas.

Jei kas nežino, tai Prezidento patarėjas J. Neverovičus yra lenkas. Lieka laukti, kada S. Skvernelis ir lenką J. Neverovičių apkaltins dėl to, kad jis diskriminuoja J .Narkevičių tautiniu pagrindu.

Sakote, tai neįmanoma, būtų visiškas absurdas?

Neskubėkite griebtis logikos šiaudo. Per trejus metus valdžioje Karbauskis su Skverneliu jau įrodė, kad pasaulyje nėra tokio absurdo, kurio jie nebūtų panaudoję savo nesąmonėms pateisinti.

Antai prieš gerus metus S. Skvernelis viešai apkaltino konservatorius, kad šie dirba Rusijai, o žurnalistas A. Tapinas rengia valstybinį perversmą.

O prieš kelias dienas R. Karbauskis pareiškė, kad jei Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimas dėl po blato išasfaltuoto keliuko S. Skverneliui bus nepalankus premjerui ir jei juo vadovausis Prezidentas, Seimo dauguma į tokį VTEK sprendimą visiškai nereaguos.

Karbauskis buvo toks įžūlus, kad paaiškino, jog nereaguos todėl, kad VTEK jam asmeniškai nepatinka. Žodžiu, Kultūros komiteto Pirmininkas atvirai didžiuojasi tuo, kad jam ir jo šutvei yra nusispjauti į teisinės valstybės institucijų sprendimus.

Nusispjauti valstiečiams yra ir į diskriminaciją. Antai žvyrkeliams asfaltuoti ir vietiniams keliams remontuoti šįmet visos savivaldybės gaus trečdaliu mažiau lėšų nei pernai. Tuo metu Vilniaus ir Trakų rajonams šios srities finansavimas netgi padidės, o tai pirmiausia yra naudinga susisiekimo ministrui J. Narkevičiui ir Lenkų rinkimų akcijai. Kas tai, jei ne politinis kyšis?

Beje, o kaip ten su I. Rozovos, priklausančios Lenkų rinkimų akcijos frakcijai, veiklos parlamentiniu tyrimu, kad bendraudama su Maskvos emisarais ji galbūt sulaužė Seimo nario priesaiką? Pagal premjerą, turbūt I. Rozovos kritika taip pat yra diskriminacija tautiniu pagrindu?

Bet neieškokim Žaldokynės komedijoje logikos. Profesionalais apsiskelbusių valstiečių komedijoje net ir mėgėjai iš gėdos nebeturi kur akių dėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą