Nuomonės

2020.01.08 17:04

Rimvydas Valatka. Nelaimė kaip politiniu keliu plintanti mirtina valdžios liga

Valdančioji valstiečių partija įeis į istoriją ir kaip partija, kurios narys pirmą kartą per 30 atkurtos nepriklausomybės metų nušovė į Raudonąją gyvūnų knygą įrašytą stumbrą. Bet negalim to Jono Slapšinsko iš Utenos rajono tarybos labai kaltinti. Valstietis sako, kad stumbrą nupylė, nes supainiojo jį su šernu, o tai esanti nelaimė, bet ne nusikaltimas.

Pirmoji mintis – mūsų valstiečiai visai išsigimė. Milžiniško stumbro nuo šerno nebeatskiria.

Stumbrai (lot. Bison bonasus) išauga iki metro devyniasdešimt. Net mažiausia stumbro patelė būna metro šešiasdešimties ir sveria pusę tonos, o dar turi į šonus išlinkusius ragus, kas, kaip žinoma, neduota šernams. Palyginti net didžiausias europinio šerno patinas (lot. Sus scrofa) išauga tik iki metro dvidešimt, o sveria vos šimtą kilogramų, bet paprastai miško kiaulių ūgis siekia tik pusmetrį su trupučiu.

Kaip tokius padarus supainioti, galva neišneša. Tačiau turim atsižvelgti į tai, kad mūsų valdžios vyrai yra pažeidžiamiausia žmonių (lot. homo sapiens) rūšis.

Jei paprastus žmones įprastai sugundo velnias, tai valstiečius ir jų sąjungininkus nuolat prigauna konservatoriai, kurie, kaip žinoma, yra antivalstybinė partija.

Taigi negalima atmesti įtarimų, kad konservatoriai prieš tą valstiečio medžioklę bus atvarę į mišką bandą mitologinių šernų, kurie gali sverti iki 350 kilogramų, ir atrodyti beveik kaip stumbrai.

Tai žinodami valstiečius ir jų kolaborantus turėtume ne pulti, o užjausti. Pastaruoju metu tokių nelaimių su valdžia nutinka kasdien.

Antai premjerui Sauliui Skverneliui atsitiko dar didesnė nelaimė. Jis netyčia supainiojo kažkokius vyriausybinius popierius, todėl per klaidą su jo paties parašu jam iki namų be eilės buvo išasfaltuotas kelias.

Dar blogiau nutiko valdančiosios Lenkų rinkimų akcijos atstovams Seime Vandai Kravčionok ir Michalui Mackevičiui, kurių bendrovės leidžiamiems laikraščiams net 80 proc. gaunamų pajamų skiria jų partijos valdomos Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybės – iš viso beveik 400 tūkst. eurų per ketverius metus.

Toje Seimo narių įmonėje žurnalistais dirba Vilniaus r. savivaldybės tarybos nariai, kurie – čia irgi gal nelaimė – rašo tik apie tai, koks šaunus yra Valdemaras Tomaševskis ir Lenkų rinkimų akcija.

„Aš suprantu, kad blogai čia su ta dviejų rajonų išlaikoma bendrove, dūsauja jos savininkė, Seimo narė V. Kravčionok, bet priduria, kad bet kam atiduoti akcijas jai irgi gaila. Tą patį V. Kravčionok sakė ir tada, kai dar tik buvo išrinkta į Seimą, taigi prieš trejus metus.

Seimo narę V. Kravčionok lieka tik užjausti. Tai tikra nelaimė, kai privalai ir net nori atiduoti turimas akcijas, bet negali šiaip sau paleisti į mišką tokį riebų valdišką stumbrą. Žodžiu, nelaimė ant nelaimės, kai esi valdžioje. Bet juk nelaimė – tai ne nusikaltimas, ar ne?

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.