Nuomonės

2019.11.27 10:56

Rimvydas Valatka. Tie Skvernelio pažadai, kaip tie saulėti žiedai

Rimvydas Valatka, apžvalgininkas2019.11.27 10:56

Kur trumpa, ten trūksta. Pateikus paskutinį valstiečių valdžios valstybės biudžetą prieš valdančiąją Karbauskio ir Skvernelio kliką sukilo praktiškai visi. Kultūros žmonės nusivylę. Mokytojai grasina streiku. Gydytojai ir slaugytojos reikalauja vykdyti duotus pažadus. Prie mokytojų protestų jungiasi profesūra. Sukilo net valstiečių partijos nariai.

Užvakar Kelmės r. valstiečių lyderis paskelbė, kad jis nepritaria žemės ūkio žlugdymo politikai, todėl su kitais ūkininkais eis mitinguoti prieš savo partiją. To tikrai Lietuvoj dar nėra buvę.

Politikoje kuo didesnius lūkesčius sukeli, tuo labiau save įsivarai kampą. Ateidami į valdžią valstiečiai prižadėjo kalnus pensininkams. Kultūrą žadėjo padaryti prestižinę, o viskas baigėsi Kultūros komiteto pirmininko posto įsteigimu.

Karbauskis žadėjo išlaikyti net tas mokyklas, kuriose bus likęs tik vienas mokinys ir dar išūžė ausis, kad mokytojo profesija taps prestižine. Žadėjo kalnus profesoriams ir tuo pat metu – išsaugoti tokius universitetus kaip Šiaulių. Gydytojams žadėjo po 3 500 eurų per mėnesį, o kas iš to išėjo?

Karbauskio ir Skvernelio klika pridalijo tiek pažadų, kad dabar jie praktiškai nebeturi sąjungininkų tarp žmonių, kurie sunkiai dirba ir išlaiko šitą valstybę su visu jos biurokratiniu aparatu, kurio visišką beviltiškumą atskleidė Alytaus gaisras.

Atsidūrusi kampe valstiečių klika paskelbė karą bankams, prekybos centrams ir privačioms mokyklomis. Taip bandoma atkeršyti už savo kvailos politikos pasekmes. Kitas dalykas – taip siekiama sutelkti aplink save visus tinginius ir šiaip pavyduolius, kuriems prasčiokiškas pasitenkinimas „negaliu aš, tai niekam tegul nebus geriau“ yra jų gyvenimo variklis.

Šalies žmonėms tai reiškia tik dar vieną pabrangimą. Apskaičiuota, kad prekybos centrų mokestis tikrovėje yra ne kas kita kaip užmaskuotas pridėtinės vertės mokesčio didinimas dar vienu procentu – iki 22 procentų.

Kitaip sakant, jau nuo kitų metų pabrangs duona, pienas ir kiti maisto produktai. Dėl bankų mokesčio brangs būsto paskolos, kurių palūkanos ir taip jau yra aukščiausios ES.

Visa tai dar būtų nieko, jei vaikiškai kerštaujanti valdžios klika demonstruotų asmeninį ir biurokratinį asketiškumą. Bet mokesčiai ir akcizai didinami, o drauge auga ir biudžeto asignavimai Seimui, Vyriausybei, Prezidentūrai, apskritai biurokratijai išlaikyti.

Lyg to būtų maža, beraštis susisiekimo ministras su svita tuo metu turistauja po egzotiškas arabų šalis, pietauja ir vakarieniauja už jam pavaldžių valstybinių įmonių pinigus, o Prezidentas jam už tai suteikia dar vieną pasitikėjimo kreditą.

Smulkmena? Bet staiga paaiškėja, kad 300 tūkst. eurų, kuriuos Vilniaus r. vietiniams keliams papildomai skyrė Vyriausybė, atiteko išasfaltuoti gatvei, kurioje gyvena pats Skvernelis.

Gal ir tai dar būtų smulkmena. Jei prieš rinkimus nebūtum žadėjęs krištolinio skaidrumo ir nebūtum pliekęs už jo stygių visų šalį valdžiusių sisteminių. Bet tu didini mokesčius ir už valdiškus pinigus asfaltuoji kelią iki savo trobos. O tai jau ir korupcija, ir arkliška paniekos dozė visiems mokesčių mokėtojams viename.

Žodžiu, dugnas. Iš kurio tavęs nebeištrauks ir dar vienas Prezidento bankininko suteiktas kreditas.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.