Nuomonės

2019.11.14 15:32

Ramūnas Terleckas. Iš šlubo pašto trauklapį atėmė

Ramūnas Terleckas, apžvalgininkas2019.11.14 15:32

Pabudo ryte susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ir nusprendė atleisti Lietuvos pašto valdybą nieko daug neaiškindamas. Tiesiog parodė, kad daugelio samdytų žmonių likimas priklauso ir nuo besikeičiančių politikų norų.

Plačiau priežastis išdėstyti pabandė prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius.

Anot jo, atleista Lietuvos pašto valdyba nepakankamai komunikavo su visuomene dėl privatizuojamų pašto pastatų.

Buvusios valdybos pirmininkas Nerijus Datkūnas sako, kad valdyba pranešimus apie atšaukimą gavo, kai nesutiko vykdyti Susisiekimo ministerijos vadovybės nurodymų nutraukti centrinio pašto pastatų trijuose didžiuosiuose miestuose pardavimą bei atleisti Lietuvos pašto vadovę.

Nežinau, kas mažiau komunikavo, ar Lietuvos paštas su visuomene, ar ministras su pašto valdyba, bet viešojoje erdvėje triukšmelis kilo. Ministras vaizduojamas kaip žmogus, nemėgstantis nepriklausomų valdybų ir norintis į svarbius postus įkišti sau lojalius žmones, trumpiau tariant – nemodernus.

Tik akivaizdu, kad ne dėl pašto ateities sunerimta. Jei susisiekimo ministras peiliu pereis per Lietuvos geležinkelių, Kelių priežiūros ir Klaipėdos uosto valdytojų valdybas, sumaišties ir ašarų bus daugiau, nes ten užmojai ir pinigai nepalyginami su apšlubusiu paštu.

Kai skaitau Lietuvos pašto nepriklausomų valdybos narių atsistatydinimo laišką (kurio daugiau nei pusę užima pasigyrimai nuveiktais darbais) taip ir maga įkišti trigrašį.

Kaip vartotojas esu nepatenkintas pašto darbo kokybe, kuri nuolatos prastėja.

Antai, sūnus užsisakė bankinę kortelę, bankas prieš mėnesį pranešė ją išsiuntęs, bet iki šiol pašto dėžutės ji nepasiekė. Į visus klausimus, sulaukiama vienodo atsakymo – „paštas neseka neregistruotos korespondencijos, kreipkitės į artimiausią pašto skyrių”. Artimiausias skyrius už kelių kilometrų, veikia tik darbo dienomis ir užveria duris pietų pertraukai. Net ir patekus vidun, pašto darbuotoja tik gūžčioja pečiais, nes negali niekuo padėti.

Apie tai, kad dienraščiai daugelyje vietovių skaitytojus pasiekia vakarop, o kartais visos savaitės numeriai atkeliauja tik šeštadienį kartu su senokai išleistu mėgstamu žurnalu, nenoriu nė kalbėt. Kaip ir apie tai, kad retai atokesnių kaimų gyventojai sulaukia mobiliųjų paštininkų, o nedraugaujantieji su moderniomis technologijomis iki šiol nežino, kad tas išmanusis paštininkas yra.

Skirtingai nei buvusieji nepriklausomi valdybos nariai, drįstu abejoti jų teiginiu, kad „atnaujinamas ir modernizuojamas pašto tinklas visoje Lietuvoje, atsižvelgiant į klientų srautus ir poreikius, tuo pačiu gerinant ir darbo sąlygas darbuotojams”.

Todėl pagalvoju, kad ministras gal ir gerai padarė, nusprendęs atnaujinti ir pačią Lietuvos pašto vadovybę. Norėčiau tikėti, kad ne pastatų pardavimas, o prastos paslaugos tai lėmė.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt