Nuomonės

2019.07.26 16:05

Raimonda Agnė Medeišienė. Vasaros džiaugsmai

Pasidžiaukime. Vasaros vidurys, saulė šviečia ir žydi gėlės. Galime su savimi susitarti ir neskaityti gąsdinančių tekstų portaluose apie Seimo rūmų gyventojų peripetijas, vis didėjančias Rusijos grėsmes, jau kylančias ir būtinai dar kilsiančias nekilnojamojo turto ar sviesto kainas, apie kitos savaitės orus, kuris bus pateiktas kaip vis vien blogas – ar bus šilta, ar pagaliau palis.

Vasara – padažnėjusių kelionių metas. Lietuva pilna kitakalbių lankytojų, Lietuvos gyventojai išsibarsto kitakalbiuose kraštuose. Su drauge, turinčia ekonomistės išsilavinimą bei ne tik turistinės įvairių pasaulio vietų matymo patirties, kalbėjome apie buvimą čia ir ten. Ką ir kaip lyginti, kad padarytume tą maksimaliai objektyviai?

Ji pasiūlė aptarti gyvenimo standartus pagal kiekvienam žmogui nemokamai pasiekiamas paslaugas.

Tad trumpas reviu šia tema. Kalbėsiu apie Vilnių. Miestą, kuriame gyvenu, kurį myliu ir manau, kad pažįstu.

Tuo pačiu kviečiu kitų miestų gyventojus objektyviai įsivertinti savo gyvenamą aplinką. Daugybė Lietuvos miestų ir miestelių per pastarąjį dešimtmetį patyrė transformacijas: neįtikėtinai išgražėjo ir atsigavo paslaugų kokybė.

Taigi, Vilnius. Vardinu, kuo pati naudojuosi, ir tai tik dalis malonumų: dviračių takai, krantinės palei Nerį ir Vilnelę, tvarkingi skvereliai su suolais ir žaidimų vietomis vaikams, Vingio parkas, Bernardinų sodas, pėstiesiems pritaikyti įvairaus ilgumo pasivaikščiojimo takai, Gedimino prospektas, kurio dalyse eismas darbo dienų vakarais bei savaitgaliais ribojamas, atiduodant prospektą pėstiesiems ir dviratininkams, miesto svečių ekskursijoms, aktyvioms pramogoms.

Kultūros renginiai. Ką tik vykęs žavingas SPOT gatvės teatro festivalis. „Vasaros kinas” („Kino pavasario“ rengėjų iniciatyva drauge su partneriu „Telia“) – nemokami vasaros kino seansai neįprastose viešose Vilniaus erdvėse. Kita puiki edukatyvi iniciatyva – „Kino pavasario“ savo svetainėje pristato galimybes nemokamai ir legaliai žiūrėti tam tikrus filmus.

Miesto bibliotekos – atskira visata. Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos siūlomas paslaugas ir galimybes vargiai ar įmanoma išnaudoti – tik eik ir skaityk knygas gražioje aplinkoje, naudokis interneto ryšiu, lankykis parodose, dalyvauk kokybiškuose renginiuose.

M. Mažvydo biblioteka – didžiulis pliusas jai – lankytojui pasiūlo ir nemokamą geriamą vandenį. To neturi Vilniaus oro uostas, o derėtų, nes, pvz., Barselonos oro uostas, kur keliautojų srautas nepalyginamai didesnis, nemato problemų tokiu būdu parodyti dėmesį žmogui.

Tai štai. Vasaros vidurys, saulė šviečia, žydi gėlės. Kad ir kaip sunku su savimi susitarti neskaityti niekinių tekstų portaluose, nesivelti į nevertus mūsų pokalbius, bet tas įmanoma. Įmanoma ir pasidžiaugti šia diena, ypač – kai tiek galimybių aplink.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.