Nuomonės

2019.07.12 10:57

Ramūnas Terleckas. Seimą aplankė meilė

Ramūnas Terleckas, apžvalgininkas2019.07.12 10:57

Kai pagalvoju, kad mažai dar kas gali nustebinti, gyvenimas vis pasišaipo ir parodo, kad pasaulis daug margesnis už genelį. Maniau, kad nieko keistesnio politikos padangėje nėra, nei „naujos“ valdančiosios koalicijos lipdymas iš senų plytų.

Lyg ir galima suprasti, kad „mažesniesiems“ partneriams pakvipo riebesniu valdžios kąsniu ir nusprendė jo neatsisakyti. Bet ramiai susitarti dėl postų ir įtakos visada galima, kam reikėjo viešo spektaklio, užtrukusio ir visiems nusibodusio?

Galbūt dabartinio Seimo aktoriams tiesiog trūksta patirties, o gal premjero keistoka rolė jaukė scenarijų. Bet, kai išgirdau, jog Agnė Širinskienė, nors dvasia ir kūnu pasilieka Valstiečių ir žaliųjų frakcijoje, tačiau „popieriuje“ bus „Tvarkos ir teisingumo“ narė, teko dar kartą iš netikėtumo išpūsti akis.

Ar tikrai, ar nesapnuoju? Regis, kad birželio sausra išdegino žolę, upes išdžiovino, ūkininkus pravirkdė, o politikos laukuose valdžios troškulį padidino iki beprotiško karščio, kuris verčia pamiršti net elementarią savigarbą. Beje, kiek pamenu, prekyba žmonėmis draudžiama įstatymu, kaip ir prekyba poveikiu.

„Valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis pranešė, kad frakcija yra dėkinga „kolegei, kuri savanoriškai padeda išsaugoti stabilumą valstybėje“. Šioje mizanscenoje dar turėtų nuskambėti frazė, kad pasaulį išgelbės meilė. Tuomet pagal planą pasigirsta gilūs atodūsiai, dalis žiūrovų nubraukia ašarą, garsiai šnypščia nosį ir spektaklis vėl tęsiasi, nes meilė egzistuoja įvairiomis formomis.

Saulius Skvernelis po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda paskelbė, nusprendęs premjeru ir toliau būti, tačiau panašios padėkos iš žaliųjų valstiečių lyderio nesulaukė. Matyt, meilės per mažai yra, kad stabilumo gelbėtoju būtų įvardintas, o gal ir vaidyba mecenato neįtikina.

Įdomu bus stebėti, jei netyčia, užsienio žiniasklaidoje atsiras bandymų skaitytojams paaiškinti, kas šiandien vyksta Naisių žemėje.

Draugas bando paguosti, kad esame logikos paieškų sugadinti, nes meilė, neapykanta ir valdžios svaigulys su racionalumu nedera. Todėl ir būsimoje vyriausybėje žemaitaičiai gali valstybės apsaugai apsimesti vadovaujantys, nors iki realios valdžios per patrankos šūvį nebus prileisti.

Gal jis yra teisus, bet tokiame kontekste vis pyktis suima, kad nemokame saugoti savo žmogiškųjų resursų. Iki šiol tebestebina, kad buvę Valstybės saugumo departamento vadovai išvaryti į gatvę, kaip ir daugelis valstybei nusipelniusių tarnautojų, lojalių ir konfidencialios informacijos turinčių piliečių.

Prieš kelerius metus sklandė mintis šalia vyriausybės įkurti „smegenų centrą“, idėjas generuojantį ir procesus analizuojantį darinį, kuriame būtų surinkti šviesiausi protai. Kur toks centras? O dabar girdžiu, kaip vieną daugiausia tarptautinės patirties turintį ministrą Raimundą Karoblį norima stumtelėti į pašalį.

Jei jo kandidatūrą numatoma siūlyti į eurokomisarus, suprasčiau, kitu atveju, prezidento prašau prisiminti, kad jo dispozicijoje yra užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrų postai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt