Nuomonės

2019.06.26 12:10

Rimvydas Valatka. Skvernelio Vyriausybė kaip apatijos rūšis

Rimvydas Valatka, apžvalgininkas2019.06.26 12:10

Prieš kelias dienas vienoje radijo laidoje Lietuvos kariuomenės analitikė gyrėsi lengvai atskirianti ir melagingas žinias, ir melagingus feisbuko profilius nuo išgalvotų, skirtų tik žmonėms durninti.

Vadinasi, galim ramiai miegoti? Mums negresia pralošti nei informacinį, nei kitokį karą. Matyt, todėl Seimo valstiečiai atsileidę jau mėnuo perkūrinėja valdančiąją koaliciją, dalijasi Seimo pirmininko ir ministrų postus, ir atrodo, kad tai dabar yra vienintelis dėmesio vertas darbas valstybėje.

Bet štai jau geras mėnuo, kai feisbuke sukasi feikinė, taigi melaginga reklama, kurios veidu pasirinktas finansų ministras Vilius Šapoka. Sukčių sukama reklama su ministro nuotrauka skelbia, kad finansų ministras atskleidė itin pelningą investicijų paslaptį, kuria naudojasi sau prasigyventi ir kuri taip supykdžiusi bankus, kad visi, norintys pasekti ministro Šapokos pavyzdžiu privalo paskubėti investuoti.

Tai, žinoma, tik eilinė gaudyklė lengvatikiams. Neeiline ja daro tik faktas, kad pinigai iš žmonių viliojami pasinaudojant finansų ministro autoritetu ir fotografija. Melaginga reklama surašyta taip, kad prie jos niekaip neprikibtų žmogus, nesigaudantis, jog ne tik finansų – bet kuris ministras tokiais dalykais iš principo negali užsiiminėti, nerizikuodamas netekti posto.

Paprastai kalbant, kažkas jau geras mėnuo ne tik durnina žmones, bet ir šaiposi iš Sauliaus Skvernelio Vyriausybės neįgalumo.

Valstiečių politikai per trejus metus valdžioje ne kartą kaltino žurnalistus, Lietuvos radiją ir televiziją, opoziciją ir intelektualus valstybės griovimu. Tačiau štai turime atvejį, kai valstybės autoritetas griaunamas pasinaudojant Vyriausybės nario vardu, o ministrų kabinetas į tai nė čiūkš, nė briūkšt.

Premjeras atostogavo. Susisiekimo ministras kovojo su tariama bebrų invazija. Finansų ministras, kuris turėjo gvoltų šaukti, kukliai tylėjo. Specialiųjų tyrimų tarnyba visą dėmesį buvo sutelkusi į tai, kaip apsaugoti išrinktąjį Prezidentą nuo jo daktaro Kaune. Valstybės saugumo departamentas į feisbuką turbūt dar apskritai nepersikėlė, nes siekė sau susigrąžinti kovą su ekonominiais nusikaltimais.

Galimas daiktas, kad Skvernelio Vyriausybė po visų trijų laimėtų rinkimų yra pasiekusi tokį nirvanos lygį, kad jai aferistai tiesiog nebeegzistuoja. Bet kuriuo atveju, turime žvelgti tiesai į akis. Turime Vyriausybę, kuri yra neįgali apginti nuo aferistų net savo finansų ministro gero vardo. Vyriausybė su visomis žvalgybomis ir kontržvalgybomis negali nutildyti net sukčių, kurie antras mėnuo iš finansų ministro daro socialinių tinklų karikatūrą.

Apskritai, jei ką šita Vyriausybė ir gali, tai tik ką nors dar uždrausti arba atimti iš ligonių dar kokį vieną vaistą. Kaip būdavo sakoma senais laikais, visas valstiečių Vyriausybės garas draudimams nueina.

Rimvydo Valatkos komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.