captcha

Jūsų klausimas priimtas

R. A. Medeišienė. Kelios nerimtos istorijos

Ar prisimenate tokį žaidimą, kai susitariama papasakoti tris keturis dalykus, iš kurių tik du ar vienas dalykas yra tiesa? Dalykus reikia pasakoti įtikinamai, kad klausantieji lengvai neatskirtų nei tiesos, nei išgalvotų istorijų. Labai smagi patirtis.
Raimonda Agnė Medeišienė, asmeninio archyvo nuotr.
Raimonda Agnė Medeišienė, asmeninio archyvo nuotr.

Tokia užduotis man asocijuojasi su taip vadinamomis „miesto legendomis“ – pasakojimais, prasidedančiais „Mano geriausia draugė matė…“, „Mano pusbrolis dalyvavo, kai...“ Istorijos skamba įtikinamai, tačiau yra gerokai trenktos, kad patikėtum nesuabejojęs.

Aną savaitę mano bendradarbė važiavo greituoju autobusu Kalvarijų gatve Vilniuje. Autobusas pilnas, autobusas skuba. Autobusas trūkčioja prie perėjų ir šviesoforų, keleiviai kaip obuoliai ridenasi po saloną, tačiau suprasdami nelengvą vairuotojo darbą piktinasi tik truputį. Mano bendradarbė apsidžiaugia gavusi prisėsti pačiame priekyje. Ir čia ji mato, ką veikia vairutojas. O jis abiem rankom vynioja sūrį. Žinia, viena ranka neatplėši plastiko pakuotės. Kai įveikė sūrį, reikėjo ir užsigerti. Lygiai taip pat – vairas sau, abi rankos užimtos atsukti vandens buteliui.

Mano kolegė negalėjo atsistebėti vairuotojo talentu vienu metu vairuoti ir pavalgyti. Nors, sako, geriau jau būtų nemačiusi, kaip būna, kai vairuotojas išalksta ir ištrokšta.

Mano gera draugė, turinti draugę stiuardesę, pasakojo apie išskirtinį skrydį lėktuvu. Bendrovė, kurioje dirba toji stiuardesė, praktikuoja skatinimo sistemą: kai numatomas skrydis į tolimesnę šalį, kurioje pagal skrydžių grafikus lėktuvo komanda praledžia 3–4 dienas, jiems leidžiama pasikviesti dar vieną asmenį. Mano gerai draugei pasisekė – lėktuve buvo laisvų vietų ir jis išlėkė su drauge į šiltus kraštus.

Grįžtant lėktuvas buvo pilnas ir jai teko sėdėti atsarginėje vietoje pilotų kabinoje. Į mūsų susižavėjimo šūksnius – „Kaip tau pasisekė – matei, kaip valdomas lėktuvas, o jau vaizdas per priekinį lėktuvo langą…“ ji kategoriškai nukirto – geriau to nematyti. Jos pasakojimu, vos lėktuvas išlyginamas ore, pilotai stebi skrydį sunėrę rankas už galvos ir užsikėlę kojas ant priekinės panelės.

Pasirodo, 95 proc. darbo pilotas patiki autopilotui. Kompiuteriai užduotis atlieka itin tiksliai, nevartoja alkoholio, nepavargsta, nenukreipia dėmesio į kitus dalykus. Pilotai meistriškai atlieka lėktuvo kilimo ir tūpimo užduotis. 

Išgirdus šią istoriją kaskart norisi ploti lėktuvui nusleidus ir taip padėkoti pilotui, saugiai mane sugrąžinusiam iš 10 km aukščio.

Mano pusseserė dirba vieno miestelio vienos mokyklos direktoriaus pavaduotoja. Ten pat dirba vienas fizikos mokytojas. Nedaug jam liko iki pensijos; nelabai jį motyvuoja kasdienis darbas, nes fizika mažai kas besidomi. Jis turi aulėtinius – dvyliktokus. Tai reiškia, kad mokslo metų pradžioje jis turi pateikti visokius planus: pamokų, auklėjamojo darbo, papildomo darbo su silpniau besimokančiaisiais ir t.t. Žinodamas realybę, kad planų nelabai kas skaito, o ir dažnai nedarysi vasario mėnesį to, ką suplanavai rugsėjį, jis nutarė neinvestuoti savo laiko į tokią kūrybą. Nukopijavo planą iš kolegės pradinių klasių mokytojos. Pabaigoje, kaip ir dera dvyliktokų auklėtojui, įrašė Paskutinio skambučio šventę, ir pridavė pavaduotojai. Mano pusseserė pavaduotoja buvo be žado skaitydama apie Dėdės Rudenėlio šventę, apie netradicinę pamoką „Metų laikai“ ir pasirengimą saugaus eismo viktorinai „Šviesoforas“.

Tuomet ji perskaitė ir to paties mokytojo laiku pristatytą planą darbui su silpniau besimokančiais mokiniais. Štai tesktas:

„Tindi rindi riuška, kas ten miške triuška? Ar ne voverytė ruda kepuryte?“

Ir taip visas puslapis.

Žinote, tai gali būti miesto ir miestelių legendos. Smagūs linksmi pasakojimai. Nebūtinai tiesa.

Ar čia turėtų būti koks nors moralas? Nemanau. Greičiau istorijos, kurias smagu prisiminti ir apkalbėti su geriausiais draugais, pusbroliais, kolegomis.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Nuomonės

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close