Muzika

2019.04.03 13:13

JAV „bluegrass“ muzikos meistrai „The Brothers Comatose“ surengs nemokamus koncertus Lietuvoje

LRT.lt 2019.04.03 13:13

Balandžio 11 – 14 dienomis Lietuvoje koncertuos „bluegrass“ ir folko grupė „The Brothers Comatose“ iš San Fransisko, kuri surengs net keturis nemokamus pasirodymus.

Svečių iš JAV laukia aktyvi savaitė, kurioje numatyti koncertai, meistriškumo pamokos bei susitikimai su miestų jaunimu, muzikos pedagogais ir gerbėjais, interviu su žiniasklaidos atstovais, pasirodymai ir filmavimai LRT televizijos programose „Labas rytas Lietuva“ ir „Duokim garo“.

Charizmatiškieji „americana“ muzikos meistrai vos per keletą metų pakerėjo Jungtinių Amerikos Valstijų sceną savo įspūdingais pasirodymais. Jų atliekama „bluegrass“, kantri ir rokenrolo muzika kuria JAV pietvakarinių valstijų kultūrai būdingą nuotaiką.

Broliai Benas ir Alexas Morrisonai – muzikinio penketo pagrindiniai vokalistai, grojantys gitara ir bandža, bei šios siautulingos styginių instrumentų grupės lyderiai. Kartu su kontraboso meistru Scottu Padenu, smuikininku Philipu Brezina ir mandolina grojančiu Ryanu Avellone‘u savo galinga energija ir gaivališku muzikavimu jie uždegė muzikos gerbėjų širdis nuo paties San Diego ir Sietlo iki Solt Leik Sičio.

Išleidusi tris kritikų gerai įvertintus albumus „Songs From The Stoop“ (2010 m.), „Respect The Van“ (2012 m.) ir „City Painted Gold“ (2016 m.), grupė sutelkė jėgas naujų kūrinių įrašams, kurių vienas ryškiausių buvo 2017 metais išleistas, indie roko legendos Johno Vanderslice‘o prodiusuotas singlas „Don't Make Me Get Up and Go“.

Išgarsėjęs šių kūrinių dėka, kaliforniečių penketukas surengė gastroles su grupėmis „Devil Makes Three“, „Yonder Mountain String Band“ ir „Lake Street Dive“.

Vėliau „The Brothers Comatose“ rengė savo solinius turus klubuose ir pasirodė festivaliuose „High Sierra“, „Delfest“, „Outsidelands“ ir „Pickathon“.

Jie sėkmingai koncertavo Kanadoje ir Australijoje, o 2018 metais vyko tarptautinių gastrolių į Kiniją pagal JAV muzikos mainų ir švietimo programą „Amerikos muzika pasaulyje“ („American Music Abroad“).

Šios programos rėmuose JAV ambasada kartu su prodiuserine kompanija „Arts Libera International“ pristatys „The Brothers Comatose“ koncertus ir meistriškumo seminarus keturiuose Lietuvos miestuose. Turo metu svečiams iš JAV pritars muzikantai iš Lietuvos: Klaipėdoje pasirodys „bluegrass“ meistrai „Blue Station“, o Vilniuje – „americana “stiliaus muzikos atlikėjai „Midnight Special“.

Artėjantys koncertai sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo, todėl būtina išankstinė registracija. Koncertai vyks : balandžio 11d. 19 val. Klaipėdos koncertų salėje, balandžio 12d. 17 val. Kėdainiuose, krašto muziejaus daugiakultūriniame centre, balandžio 13 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, balandžio 14d. 15 val. Jašiūnuose, dvaro sodybos rūmuose.