Muzika

2019.04.02 17:50

Tarptautinis miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ parodymas taps oficialiu Lietuvos rekordu

LRT.lt2019.04.02 17:50

Balandžio 3 dieną Kaune „Žalgirio“ arenoje bus fiksuojamas naujas oficialus Lietuvos rekordas – tarptautinis miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ parodymas taps daugiausiai atlikėjų turinčiu uždarų patalpų spektakliu visoje mūsų muzikos ir teatro istorijoje.

Prie lietuviškos trupės vienam vakarui prisijungs JAV lietuvių choras „Dainava“, specialiai miuziklo parodymui atvykęs iš Čikagos. Taigi scenoje pasirodys net 105 miuziklo dalyviai: solistai, šokėjai, choristai ir aktoriai. Rekordą fiksuos agentūra „Factum“, oficialiai veikianti ir Lietuvos rekordus fiksuojanti nuo 1991 metų.

Šį išskirtinį balandžio 3-iosios vakarą „Žalgirio“ arenos publika bus ir daugybės kitų pirmų kartų liudininke. Pirmą kartą Lietuvoje miuziklo scenoje pasirodys jungtinė Lietuvos ir JAV trupė. Pirmą kartą tokio dydžio choras gyvai dainuos uždaros patalpos miuziklo parodyme Lietuvoje.

„Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ parodymas bus išskirtinis ir neturintis analogo, tačiau už skaičius ir trupės dydį svarbiau tas įspūdis, kurį palieka kūrinys su „Dainavos“ choru. Jis –  tarsi briliantas, kurį staiga apšviečia itin ryški šviesa.

„Norime parodyti, kad lietuviškas gyvenimas, lietuviška dvasia stipriai gyvuoja ir už Lietuvos ribų. Kad įvairių kartų lietuviai – ar neseniai atvykę į JAV, ar jau gimę ir augę Amerikoje – ne tik nepamiršta Lietuvos, bet ir aktyviai dalyvauja lietuviškame kultūriniame gyvenime“, – sakė „Dainavos“ vadovas Darius Polikaitis.

Choras „Dainava“ pasirodo drauge su visa tituluota miuziklo trupe: Mantu Jankavičiumi (Žygimantas Augustas), Benu Jankavičiumi (Žygimantas Augustas vaikystėje), Kostu Smoriginu (ponas Tvardovskis), Karina Krysko (Barbora Radvilaitė), Jeronimu Miliumi (Radvila Juodasis), Tadu Juodsnukiu (Radvila Rudasis), Gitana Pečkyte (Bona Sforca), Roku Spalinsku (Žygimantas Senasis), Rafailu Karpiu (rūmų juokdarys), Dominyku Vaitiekūnu (rūmų juokdarys) ir A. Cholinos šokio teatru.

Miuziklo kūrybinė komanda: kompozitorius – Kipras Mašanauskas, libreto autorius  –  Romas Lileikis, režisierė-choreografė –  Anželika Cholina, scenografas – Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkas – Juozas Statkevičius, prodiuserių kompanija – „Promostar“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt