Naujienų srautas

Muzika2019.03.31 13:38

Dariaus ir Girėno istorija atgimė miuzikle: pamatykite premjeros Šiauliuose akimirkas

LRT.lt 2019.03.31 13:38

Naujausias lietuviškas miuziklas „Lituanica” šeštadienį pasirodymu Šiaulių arenoje pradėjo premjeros turą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Publika ovacijomis reiškė susižavėjimą lūkesčius pranokusia premjera, o aktoriai neslėpė juos sukrėtusių stiprių emocijų bei vidinių išgyvenimų.

Iš įvairiaspalvių praėjusio amžiaus kostiumų, temperamentingos choreografijos, meistriškos vaidybos ir stipriausių vokalų supinta legendinė Dariaus ir Girėno istorija nepaliko abejingų nei tarp paauglių, nei tarp vyresnės kartos žiūrovų.

„Lituanicos” legenda scenoje didingai atsiskleidė ne tik istoriniais faktais, bet ir per meilės vingius, žmogiškumo prizmę, per dramos, aistros ir humoro filtrus.

Šiuolaikinę Dariaus ir Girėno istorijos interpretaciją miuzikle kuria tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos bei Lenkijos. Pagrindiniai vaidmenys patikėti Vaidui Baumilai (Steponas Darius), Monikai Pundziūtei-Monique (S. Dariaus žmona Jaunutė), Jokūbui Bareikiui (Stasys Girėnas), Rafailui Karpiui, Vidui Bareikiui, Linai Rastokaitei ir kitiems.

Tuo tarpu istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai, aviacijos entuziastai ir S. Dariaus šeimos nariai.

Šiame pastatyme skamba 30 originalių, specialiai sukurtų muzikos kūrinių. Juos kuria kompozitorius Gintautas Venislovas, libreto autorius – Martynas Bialobžeskis, režisierius – Mantas Verbiejus.

Miuziklo „Lituanica” premjera balandžio 19 d. vyks Klaipėdoje, balandžio 25 d. Vilniuje, o  balandžio 27 d. – Kaune.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi