Naujienų srautas

Muzika2019.03.29 18:25

Leonas Somovas ėmėsi negirdėto projekto: kuria muziką atgimstančiam Vilniaus rajonui

LRT.lt 2019.03.29 18:25

Atgimstantis unikalus Vilniaus rajonas įkvėpė žinomus kompozitorius sukurti jam dedikuotą muziką. Leonas Somovas ir Tomas Petrikis suvienijo kūrybines idėjas, įrodydami, kad meno raiškos objektu gali tapti net miesto dalis – sostinės senamiestyje įsikūręs Paupys, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Meno ir jo objektų sankirtos yra begalinės, bet Paupys per šimtmečius sukaupė tokį unikalių savybių rinkinį, kad, tiesą pasakius, man net keista, kodėl iki šiol jam niekas neparašė jokio ryškesnio kūrinio“, – stebisi klasikinę „Paupio ritmų“ versiją sukūręs T. Petrikis. Jo natas per istorijos vingius vilnijančia muzika įrašų studijoje pavertė Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, o šiuolaikinė interpretacija gimsta L. Somovo kūryboje.

„Turėjau labai didelį vidinį norą įgyvendinti kažką naujo. O pasistengti įgarsinti dalį Vilniaus senamiesčio – tikrai naujas dalykas ir labai įdomi patirtis“, – sako L. Somovas.

Kompozitoriaus ir atlikėjo teigimu, senamiesčio susiliejimas su gamta jam natūraliai primena klasikinės ir elektroninės muzikos samplaiką.

„Kai ieškau įkvėpimo, mėgstu pasivaikščioti po mišką ar miestą. Aš pats gyvenu labai panašioje vietoje, kur yra ir miesto centras, ir tuo pačiu gamta arti. Man asmeniškai tai labai svarbu: būti miesto dalimi, bet ir jausti gamtą, kuri yra šalia. Kai mes kalbame apie Paupį, sakyčiau, kad tai yra labai panašu: į vieną pusę – medžiai ir upė, o į kitą – senamiestis. Čia – puikus gamtos derinys su miestu, sakyčiau, toks miksas, kaip klasikinė muzika su elektronine“, – vaizdžiai lygina L. Somovas.

Sostinės senamiestyje greta Vilnelės savo istorijos šimtmečius skaičiuojanti miesto dalis turtinga įvairialype praeitimi. Paupys nuo seno buvo žinomas ir kaip miestiečių poilsio vieta, traukusi savo vilomis, parkais su kūdromis, ir kaip amatininkų, išnaudojusių palankias gamtines sąlygas savo darbams, rajonas.

Jame dirbo odininkai, malūnininkai, lentpjūvės, buvo gaminamos įvairiausios medžiagos – nuo parako iki popieriaus. Greta veikė smuklės, arbatinės, kepyklos ir skalbyklos – rajonas visuomet buvo kupinas miestietiško bruzdesio gamtos apsuptyje.

Jau vasarą „Paupio ritmai“ suguls į vinilines plokšteles.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi