Muzika

2019.03.22 20:00

Vidas Bareikis surengė ypatingą gimtadienio šventę: neįprastas koncertas ir dujokaukė dovanų

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.03.22 20:00

Režisieriui, aktoriui, muzikos atlikėjui Vidui Bareikiui ketvirtadienį sukako 33-eji, tačiau į tikrąją gimtadienio šventę jis bičiulius ir gerbėjus pakvietė penktadienio vakarą.

Sostinės „Vaidilos“ teatre Vidas surengė koncertą, kurį pavadino muzikinės „stand up“ komedijos vakaru „Kaip aš čia atsiradau?“.

Pasirodyti kartu jis pakvietė keletą svečių, tačiau didžiąją dalį laiko scenoje praleido vienas.

„Tai visiškai nestandartinis mano koncertas. Šį vakarą grįžtu prie to, nuo ko kadaise ir pradėjau. Pernai surengiau daug trankių šou su gyvai grojančia grupe. Pasiilgau bendravimo ir intymaus skambesio.

Šio koncerto mintis – per dainas papasakoti visą savo gyvenimo istoriją. Ypatinga aplinka, fortepijonas, su kuriuo užaugau, juk dvylika metų mokiausi groti. Galima net J. S. Bacho kūrinių tikėtis“, – LRT.lt sakė atlikėjas.

Tarp dainų Vidas pasakojo linksmas ir liūdnas istorijas, atspindinčias jo gyvenimo etapus ir nuotykius. Scenoje pasirodė ir svečiai – pernai itin smarkiai išpopuliarėjusi grupė „8 Kambarys“.

Praėjusią savaitę atlikėjai išleido kartu įrašytą dainą „Ežero dugne“, kuri akimirksniu išpopuliarėjo – vien „YouTube“ jau perklausyta beveik pusę milijono kartų.

„Ežero dugne“ – daina apie problemos sprendimą ir kelionę toliau. Lyriška, bet įkvepianti. Kartą žiūrėjau į savo telefono suskilusį ekraną ir galvojau, kiek daug dalykų yra mano gyvenime, kurie nepataisyti, pavėluoti, netvarkingi. Galima liūdėti, o galima atsispirti nuo dugno ir eiti toliau“, – kūrinio idėją pasakojo V. Bareikis.

Dainos populiarumas maloniai nustebino ir jį, ir „8 Kambarį“.

„Laikiau sukryžiavęs pirštus, nes daina man patinka ir yra svarbi. Nujaučiau, kad viskas gali būt gerai, dar tada, kai pirmuosius kartus grojau ją namie.

Bet kad ji taip „užkabins“ žmones, staigmena mums visiems“, – šypsojosi Vidas.

Kai jam sukako trisdešimt, priėję bičiuliai pašnibždėjo: „Prasideda geriausi dešimt tavo gyvenimo metų. Judėk į priekį, važiuok ir stenkis“.

Dabar atlikėjui atrodo, kad jie buvo visiškai teisūs.

„Šis gyvenimo etapas man kol kas yra labai geras. Turiu ir jėgų, idėjų, ir patirties, kuri padeda.

Kuriu nebesistengdamas galvoti, ar kam patiksiu, ką kas pagalvos. Ne taip, kaip vėlyvojoje paauglystėje. Viską darau iš jausmo, iš to, kas dedasi viduje. Jei man patinka – ir valio, tai svarbiausia“, – pasakojo V. Bareikis.

Tikrąjį savo gimtadienį jis ketvirtadienį paminėjo simboliškai – nubėgęs krosą, padarė 33 atsispaudimus ir atsilenkimus.

Dar spėjo apsilankyti Kaišiadoryse, kur susitiko su moksleiviais pasikalbėti apie kūrybiškumą.

„Pasitiko su balionais, tik tada ir supratau, kad mano gimtadienis. Vakare artimieji, keli draugai pasveikino. Tikroji šventė – šiandien, per koncertą ir po jo“, – šypsojosi Vidas.

Tiesa, kelias dovanas jis gavo dar ketvirtadienį. Viena jų privertė prapliupti juoku.

„Kaimynas padovanojo dujokaukę ir dvi senoviškas stiklines arbatai su metalinėmis įmautėmis. Sakė, pirko traukinyje Vilnius–Minskas.

Tai irgi šiek tiek pasako, ką žmonės apie mane galvoja. Padovanojo ir pasakė – vis tiek kokiam apokaliptiniam tavo klipui pravers“, – juokėsi atlikėjas.

Energingais, ant linksmos beprotybės ribos balansuojančiais šou per pastaruosius porą metų pagarsėjęs V.Bareikis kadaise buvo vadinamas dainuojamosios poezijos atlikėju.

Tačiau jis jau ne kartą įrodė, kad nebijo gana radikaliai keisti skambesio ir įvaizdžio. Panašu, kad šiais metais tai vėl laukia jo klausytojų.

2019-aisiais Vidas ketina įrašyti naują albumą, ir jo muzika bus kitokia, nei ankstesniame darbe „KATUKAVAKARE?“.

„Ten buvo šėlionių nuotaika, o naujame albume – jausmų. Dabar mano gyvenime toks etapas – apmąstymų, meilių, nemeilių.

Muzika suks dainos „Ežero dugne“ kryptimi, bus repo skambesio, kuris man labai patinka. Kita daina, kurią išgirsite, irgi bus gana aštri ir skaudi“, – kalbėjo Vidas.

Jau po savaitės jo laukia premjera – V. Bareikis vaidina naujame lietuviškame miuzikle „Lituanica“, kuris keliaus per didžiausias šalies arenas. O vasarą – daugybė pasirodymų festivaliuose.

„Šįmet mane anksti užsisakė, pasirodysiu kone visuose – nuo Karklės iki „Granatos Live“. Net „Radistai“ į savo festivalį pasikvietė, nors kadaise tarp mūsų buvo perbėgusi juoda katė. Bet dabar ta katė jau paslėpta“, – šypsojosi Vidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.