Naujienų srautas

Muzika2019.03.20 17:22

Netikėta: garsusis JAV dainininkas Gregory Porteris laisvalaikį leidžia Vilniuje

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.03.20 17:22

Vilniaus gatvėmis trečiadienį žingsniavę praeiviai galėjo atpažinti Amerikos garsenybę, netikėtai užsukusią į Lietuvos sostinę.

Populiariausias pasaulyje džiazo dainininkas Gregory Porteris, jau keturis sykius viešėjęs Lietuvoje, vėl lankosi mūsų šalyje. Tiesa, šį sykį – ne dėl darbo reikalų.

Po pernai vasarą Valdovų rūmų kieme įvykusio įspūdingo jo koncerto nauji jo pasirodymai mūsų šalies miestuose kol kas nėra planuojami. Tad kas šį sykį į Lietuvą atvedė dviejų prestižinių „Grammy“ statulėlių laureatą, yra mįslė.

Aksominiu balsu minias gerbėjų visame pasaulyje žavintis 47-erių atlikėjas visada išsiskiria iš minios – dar ir dėl įdomaus dizaino kepuraitės, kuri jau tapo jo vizitine kortele.

Nenuostabu, kad jis buvo atpažintas ir sostinės MO muziejuje, kur apsilankė trečiadienį.

„Iš pradžių nepatikėjau savo akimis – domiuosi džiazu, tad jo su niekuo nesupainiočiau. Bet taip, tai tikrai jis. Šiuo metu muziejuje neveikia didžioji ekspozicija, bet Gregory vis tiek labai norėjo apžiūrėti menininkų darbus.

Labai malonus žmogus, jam viskas patiko, liko sužavėtas, dėkojo už ekskursiją, kvietė susitikti kitame koncerte, kai vėl užsuks į Lietuvą.

Užsiminė, kad čia vieši savais reikalais, bet daug nepasakojo“, - LRT.lt sakė MO muziejuje savanoriaujanti, užsienio žvaigždei jį aprodžiusi Indrė Dagilienė.

G.Porteris pirmą sykį Lietuvoje apsilankė dar 2013-aisiais. Jis jau du sykius koncertavo Kaune, dar du sykius – Vilniuje. Visus kartus iki šiol vokalistas Lietuvoje dainavo festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu.

Pernai į jo pasirodymą Valdovų rūmų kieme buvo išgraibstyti visi bilietai, o pats atlikėjas neslėpė simpatijų mūsų šalies publikai. Nors paprastai taip nesielgia, po koncerto jis išėjo į kiemą padėkoti klausytojams ir ilgai dalijo autografus bei pozavo asmenukėms.

Buvęs amerikietiškojo futbolo žaidėjas G.Porteris didelę muzikinę šlovę pelnė palyginti vėlai – jau sulaukęs trisdešimt devynerių, kai jo debiutinis albumas „Water“ sužavėjo ir klausytojus, ir kritikus.

Viena didžiausių džiazo (ir ne tik) muzikos žvaigždžių šiame dešimtmetyje tapęs atlikėjas koncertuoja ir prestižinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Londono „Royal Albert Hall“, ir dideliuose muzikos festivaliuose, kur jam ploja dešimtys tūkstančių žiūrovų.

„Lietuva man – ypatinga vieta. Čia jaučiuosi kaip namie – graži gamta, pastatai, žmonės“, - per vieną iš savo viešnagių yra sakęs dainininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi