Muzika

2022.01.14 12:43

Grupė „The PiXLS“ pristato dainą „Jaučiu“: ją norime skirti visoms sudaužytoms širdims

LRT.lt2022.01.14 12:43

Naujųjų metų išvakarėse daugelio norai tikriausiai buvo susiję su pandemijos suvaldymu ir grįžimu į senas vėžes, kai viskas buvo gerai. Kitų gi – kurti, eiti pirmyn ir atrasti pozityvų požiūrį po sunkių laikotarpių. Būtent taip metus pasitinka grupė „The PiXLS“, šiandien pristatanti naują dainą „Jaučiu“, kurią skiria visoms sudaužytoms širdims.

Pranešime žiniasklaidai cituojamas grupės dainininkas Mantvydas Sabaitis neslepia, kad rašyti žodžius dainai nėra lengvas užsiėmimas, ypatingai kai tai daryti ne retai trukdo skirtingų kalbų barjeras.

„Kurti lietuvių kalba man yra gana didelis iššūkis, nes didžiąją gyvenimo dalį koncentravausi į angliškus tekstus. Dabar yra pereinamasis laikotarpis, kai mokausi rašyti lietuviškus tekstus ir žingsnis po žingsnio artėju prie to tikslo. Veikti tikrai yra ką, tačiau džiaugiamės rezultatu ir tikimės, kad klausytojams patiks“, - apie dainų tekstų kūrybą atvirauja M. Sabaitis.

Vokalistui antrina grupės narys Kostas Balčiūnas. Muzikantas užsiminė, kad daina „Jaučiu“ taip pat turėjo melomanų ausis pasiekti būtent anglų kalba, tačiau vėliau buvo nuspręsta, kad Lietuvos klausytojus daina pasieks būtent lietuviškai. Dar ir todėl, kad yra išleidžiama iškart po Sausio 13-osios minėjimų.

„Iš pradžių galvojome dainą leisti angliškai, tačiau pabandę įrašyti žodžius lietuvių kalba nusprendėme, kad lietuviškai skambanti daina geriau tiks Lietuvos klausytojams. Ypač, kai vakar minėjome laisvės dieną, toks pasirinkimas atrodė logiškiausias, - atvirauja K. Balčiūnas. - Tačiau vėliau paviešinsime ir dainos pirminę versiją, kuri yra angliška. Klausytojai galės palyginti ir parašyti mums, kuri dainos versija patiko labiau.“

Grupės muzikanto Sergejaus Makidono teigimu, ši daina skirta tiems, kuriems suklupus reikia pagyti, atsistoti ir eiti pirmyn. „Šią dainą norime skirti visoms sudaužytoms širdims. Turbūt daugelis esame perėję tam tikrus gyvenimo etapus, kai tiesiog būdavo labai sunku, bet reikėdavo išgyventi tai.

Bent jau man muzika buvo geriausias vaistas gydyti atsivėrusias širdies žaizdas. Būtent taip ir gimė ši daina, o rezultatą galite paklausyti ir įvertinti patys“, - apie dainos žinutę besišypsodamas kalba S. Makidonas.

Kiek daugiau nei prieš mėnesį dainą „Namo!“ pristačiusi grupė „The PiXLS“ ir toliau skinasi kelią link šių metų tikslo – minialbumo pristatymo. Išleisdami naująją dainą „Jaučiu“, grupės nariai tikisi į viešumą paleisti dar dvi dainas. Kaip teigia „The PiXLS“ narys Martynas Garbačas, tai bus maža pergalė iki kito – didesnio laimėjimo.

„Mūsų grupės tikslai ir planai labai aiškūs, jie nesikeičia jau nuo 2021-ųjų vasaros. Tikimės išleisti mūsų likusias minialbumo dainas, pabaigti kurti ir išleisti albumą su dvylika dainų ir vasarą pristatyti savo pilną programą klausytojams koncertuose ir festivaliuose, - apie išsikeltus ambicingus planus pasakoja M. Garbačas. – Tiesa, viskas taip nesibaigia, nes turime susiplanavę veiklą iki pat 2025-ųjų metų, o tikslas – kasmet išleisti po albumą ir koncertuoti. Net pasakojant apie būsimus planus ima džiuginantis jaudulys, kiek dar visko turime paruošę ir kiek dar parodysime.“

Grupės narys Ugnius Bagvilas priduria, kad sukurti vienai dainai kartais prireikia net dvidešimties ar daugiau idėjų.

„Šiuo metu albumui darome dvylika kūrinių, tačiau po jų laukia dar keliolika kitų, kurie laukia savo eilės būti pabaigti ir išleisti, tačiau kūrybinis procesas yra gana sunkus. Tam, kad sukurtum dainą, į kurią būtų verta investuoti laiką, pinigus ir energiją, turi sukurti bent jau dvidešimt ar net trisdešimt, o gal net ir penkiasdešimt idėjų. Tačiau šių bandymų, ko gero, niekada niekas neišgirs ir dauguma jų nuguls į archyvą ir bus pamirštos, - sako muzikantas. – Tačiau ta viena – išrinktoji – bus visų minčių ir investuoto laiko bei paieškų rezultatas. Geriausias to pavyzdys – daina „Jaučiu“, dienos šviesą išvydusi po keleto dešimčių bandymų“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt