Muzika

2022.01.14 10:01

Debiutas: Lietuvoje apsigyvenęs kulinaras iš Sakartvelo Erosas pristato dainą „Vėjų naktis“

LRT.lt2022.01.14 10:01

20 metų. Tiek laiko teka kartvelo Eroso Kachabrišvilio gyvenimas Lietuvoje, į kurią, ieškodamas užuovėjos, atvyko gimtinėje prasidėjus pilietiniam karui. 

Ilgainiui prisijaukino lietuviškus papročius, perprato lietuvių charakterį, išmoko lietuvių kalbą, ir, žinoma, lepino lietuvaičius kartveliškais patiekalais: mat vyras yra profesionalus kulinaras.

„Nebūtinai visi kartvelai tik šašlykus gali kepti, - žaviai šypsodamasis skuba kiek pakoreguoti lietuvaičių susidarytą įvaizdį apie tautiečius. - Aš, pavyzdžiui, visą laiką svajojau apie dainavimą: ir dainavau. Juk niekas netrukdo net ir gaminant dainuoti. Apskritai, muzika – mūsų sielos maistas. Net neįsivaizduoju, koks būtų pasaulis, jei nebūtų muzikos“.

Kol išdrįso pradėti dainuoti kitiems, praėjo nemažai laiko, tačiau jis jo vėjais neleido: čia, Lietuvoje, kibo į mokslus. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, Erosas įstojo į Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją ir įgijo muzikos pedagogo bei renginių režisieriaus specialybes.

Įgytos žinios bei sukaupta gyvenimiška patirtis įkvėpė drąsos prisiliesti prie autorinių dainų: pačią pirmąją – „Vėjų naktis“ - Erosas kaip tik ir pristato lietuvių publikai. Apie ką ji? Žinoma, apie meilę.

„Meilė – tai toks slidus dalykas, - lyg juokais, lyg rimtai pasakoja atlikėjas. - Kartais net nesupranti, ar bėgti, ar užkariauti, ar apsisaugoti. Bet ji ateina ir viskas. Iš tiesų, tai kone keisčiausias jausmas, kurį mums atsiunčia Dievas: ir, manau, geriau jį patirt, net jei vėliau teks nusivilti ir prarasti žmogų, nei visai nežinoti, kas ta meilė yra“.

Atlikėjas nepaprastai džiaugiasi, kad jo svajonių komandoje - ir sūnėnas, sukūręs muziką, ir tekstų autorė Rūta Abukauskaitė, ir muzikos prodiuseris Arvydas Martinėnas – Vudis, sukūręs dainai aranžuotę bei įrašęs vokalą.

„Aš taip džiaugiuosi, atlikdamas autorinę dainą – jaučiu, kaip augu, mokausi, tobulėju. Juk reikia palikti pasauliui bent dalelę savęs, o kai ta dalis – muzikinis kūrinys, į kurį taip nuosekliai ėjau – nepaprastai geras jausmas“, - džiaugiasi Erosas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt