Muzika

2022.01.13 13:10

Mirė JAV popmuzikos legenda, grupės „The Ronettes“ lyderė Ronnie Spector

LRT.lt2022.01.13 13:10

Muzikos pasaulis gedi dainininkės JAV dainininkės, buvusios grupės „The Ronettes“ lyderės Ronnie Spector. Vėlų trečiadienio vakarą pranešta, kad 78-erių atlikėja mirė po trumpos kovos su vėžiu.

Popžvaigždės artimųjų pranešime rašoma: „Ji buvo kupina meilės ir dėkingumo. Jos džiaugsmingas skambesys, žaismingas būdas gyvens toliau – visuose, kurie ją pažinojo, matė ar girdėjo“.

Kaip skelbia BBC, R. Spector vokalo maniera tapo įkvėpimo šaltiniu daugeliui žymiausių pasaulio atlikėjų – tarp jų ir grupėms „The Rolling Stones“ bei „The Beatles“. Anot BBC muzikos kritiko Marko Savage‘o, Ronnie turėjo „vieną geriausių balsų popmuzikos istorijoje“.

Dainininkė, kurios tikrasis vardas – Veronica Yvette Bennett, išgarsėjo aštuoniolikos, koncertuodama su savo vyresne seserimi ir pussesere.

Trijų dainininkių grupės „The Ronettes“ skambesys Niujorko klubuose patraukė žinomų muzikos verslininkų dėmesį. 1968-aisiais Ronnie ištekėjo už garsaus prodiuserio Philo Spectoro, su kuriuo gyveno šešerius metus ir įsivaikino tris vaikus.

Padedant Ph. Spectorui, „The Ronettes“ įrašė hitus „Be My Baby“, „Walking In The Rain“ ir „Baby I Love You“, tačiau santuoka nebuvo laiminga – Ph. Spectoras pasižymėjo psichologiniu smurtu ir nestabiliu elgesiu, tad 1972-aisiais dainininkei teko basai pabėgti iš poros namų, taip baigiant santykius. Ph. Spectoras mirė pernai, kalėjime atlikdamas bausmę už žmogžudystę.

„The Ronettes“ pagarsėjo drąsių, įžūlokų moterų įvaizdžiu, kuris septintajame dešimtmetyje buvo gana neįprastas. „Nebijojome būti karštos. Tai buvo mūsų triukas“, - vėliau savo memuaruose rašė dainininkė.

Beje, „The Ronettes“ išleido tik vieną albumą, pasirodžiusį 1964-aisiais, tačiau paliko ryškų pėdsaką popmuzikos istorijoje.

Kai 1966-aisiais britų grupė „The Beatles“ gastroliavo JAV, muzikantai pakvietė „The Ronettes“ apšildyti šiuos koncertus, tačiau pavydo kamuojamas Ph. Spectoras neleido žmonai to daryti.

„The Ronettes“ iširus, R. Spector tęsė solinę karjerą, bendradarbiavo su Bruce‘u Springsteenu ir kitais žymiais atlikėjais. 2007-aisiais grupė „The Ronettes“ simboliškai buvo įšventinta į Rokenrolo šlovės muziejų.

Grupės įrašyta daina „Be My Baby“ skamba daugelyje kino filmų, tarp jų – devintojo dešimtmečio kino hite „Purvini šokiai“.

Paskutinis R. Spector albumas „English Heart“ pasirodė 2016-aisiais – jame dainininkė įrašė naujas mėgstamų kitų atlikėjų kūrinių versijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt