Muzika

2021.12.09 09:46

Ramūnas Zilnys kalbina: Marijonas Mikutavičius – apie savo filmą, tuoktuves ir požiūrį į jubiliejus

LRT.lt2021.12.09 09:46

Naujienų portale LRT.lt ketvirtadienio rytą – pokalbis su dainininku Marijonu Mikutavičiumi, pristatančiu ypatingą premjerą. Marijonas papasakojo apie dokumentinį filmą „Vienas iš 3 milijonų“, kurį jau šį ketvirtadienio vakarą, 21 val. 30 min., parodys LRT TELEVIZIJA.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. Marijonas Mikutavičius pristato laukiančią ypatingą premjerą – dokumentinį filmą

„Vienas iš 3 milijonų“ – pirmas pilno metro dokumentinis filmas apie vieną populiariausių Lietuvos dainininkų, kurtas 2021 metų vasarą ir rudenį. Filmą režisavo – Eimantas Belickas. Idėja kurti filmą kilo Lietuvos nacionaliniam transliuotojui (LRT), ją palaikė ir prisidėjo „Lietuvos kino centras“ ir asociacija LATGA. Idėjos įgyvendinimo ėmėsi kino kūrimo kompanija „Make it happen“ ir muzikos prodiusavimo kompanija „Promostar“.

Pagrindinis vaidmuo filme ir teko pačiam M. Mikutavičiui, tačiau šis filmas unikalus tuo, kad jame sutiko nusifilmuoti visi, kurių tik buvo paprašyta: Marijono šeima, tėvai, draugai, muzikologai, muzikantai, į koncertą susirinkę žiūrovai.

Marijono fenomeną taikliai apibūdino vienas artimiausių dainininko bičiulių, TV laidų vedėjas, Martynas Starkus: „Jis – paprastas, gali būti kiekvieno draugas. Ir tuo pačiu turi kažką išskirtinio, ko neturime nė vienas mūsų“.

Režisierius E. Belickas daugiau nei valandos trukmės filme per dainininko kasdienybę talentingai atskleidė jo svarbiausius kūrybos etapus: „Filmo turinys atitinka pavadinimą. Norėjosi Marijoną parodyti kaip vieną iš mūsų. Įlįsti į jo gyvenimą ir pabūti visiškai šalia. Pavyko pabūti labai arti ir pamatyti tokį, kokio viešumoje niekas nematė.

Nesinorėjo kurti nublizginto nerealaus superžvaigždės paveikslo. Tokių nušlifuotų, su realybe ne daug bendro turinčių, pakanka šiandieniniuose žurnaluose, socialiniuose tinkluose, gyvenimo būdo laidose. Iš paskutiniųjų stengėmės išvengti netikrumo ir, manau, mums pavyko“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt