Muzika

2021.12.08 11:16

Karklės festivalyje koncertuos užsienio žvaigždės „Purple Disco Machine“ ir Minelli

LRT.lt2021.12.08 11:16

„Festivalis pasibaigė, tegyvuoja festivalis“, – perfrazavę žymų posakį, sako muzikos festivalio „Karklė“ rengėjai, akcentuodami, jog pasiruošimas vienam didžiausių muzikinių renginių vyksta ištisus metus, o darbai, skirti kitų metų festivaliui, prasideda vos tik pasibaigus šiųmečiui. 

Trečiadienį pranešime spaudai paskelbti pirmieji kitos vasaros festivalio dalyviai. Į sceną kils radijo stočių bei muzikos platformų topus šturmuojantys atlikėjai - 80-ųjų dvasia, šimtus milijonų perklausų renkantis vokiečių didžėjus „Purple Disco Machine“ ir šią vasarą visus privertusi šokti žymiojo hito „Rampampam“ atlikėja iš Rumunijos Minelli. Aiškus ir pirmasis lietuviškas vardas – tai atlikėja GJan.

„Praėjusią vasarą festivalio išsiilgusius lankytojus pakvietėme į alternatyvų, atnaujinto formato renginį – „Karklė 2.0“. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad galėjome būti vieninteliu masišku festivaliu, pasiūliusiu savo gerbėjams galimybę mėgautis aukščiausios klasės ir kokybės Lietuvos ir užsienio atlikėjų muzika, susitikti su seniai matytais veidais ir šėlti drauge su bangomis.

Didžiuojamės ir tuo, jog mums pavyko tokiu sudėtingu metu išlaikyti visus saugumo reikalavimus, kadangi tam skyrėme ypatingą dėmesį“, - teigė vienas renginio organizatorių Darius Kalinauskas.

Kalbėdamas apie ateinančios vasaros planus, organizatorius optimistiškai teigia, kad ketinama sugrįžti į įprastą „Karklės“ formatą: su keliomis skirtingų žanrų atlikėjus vienijančiomis muzikinėmis scenomis, keliolikos tūkstančių lankytojų minia, daugybe pramogų ir maisto zonų.

„Iš vienos pusės – dabar pats darbymetis ir dėl daug dalykų įgyvendinimo dar yra dirbama, o kita vertus – norime palikti ir šiokių tokių siurprizų, nes juk jei viską atskleisime dabar – laukimas taps mažiau įdomus ir jaudinantis“, – pranešime spaudai cituojamas organizatorius.

Du jau paskebti užsienio atlikėjai pastaruoju metu sulaukė didelio populiarumo. Iš Vokietijos kilęs didžėjus ir prodiuseris „Purple Disco Machine“ geriausiai pažįstamas dėl vieno žymiausių savo kūrinių – hipnotizuojančios bei saldžiai nostalgiškos dainos „Hypnotized“, kurią atliko drauge su britų grupe „Sophie and the Giants“.

Šis tandemo kūrinys „Spotify“ platformoje surinko daugiau nei 200 milijonų perklausų, o pati daina gerbėjų buvo pavadinta himnau disko muzikos nostalgijai.

„Purple Disco Machine“ savo karjerą pradėjo dar 2009 metais, tačiau į naujas aukštumas pakilo 2013-aisiais su kūriniu „My House“. Pastarasis vienoje didžiausių elektroninių muzikos parduotuvių internete „BeatPort“ tapo visų laikų geriausiai parduodamu kūriniu.

Vėlesniais metais didžėjus savo populiarumą „užtvirtino“ remiksuodamas tokių žvaigždžių kaip Lady Gaga, Dua Lipa, Calvinas Harrisas, Rag'n'Bone Man, Eltonas Johnas kūrinius. Didžėjaus kūryboje – šių laikų elektroninės muzikos garsai, susimaišę su 80-ųjų nuotaika ir dvasia, net ir pats pavadinimas sufleruoja apie tiems laikams būdingą ryškų neoninį koloritą ir gyvą, ritmišką disko ir funky muzikos energiją.

Atlikėjos iš Rumunijos Minelli debiutinio hito „Rampampam“ priedainis pažįstamas kiekvienam – ir vaikui, ir senjorui. Galima teigti, jog ši daina tapo tramplinu į tarptautinę sėkmę, o galiausiai ir vizitine kortele jaunai atlikėjai iš Rumunijos.

Merginos muzikinė karjera prasidėjo grupėje, tačiau vėliau Minelli atsiskyrė ir drauge su prodiuseriais pristatė dainą „Rampampam“. Nors pats dainos pavadinimas konkrečios reikšmės neturi, tačiau skambi ir įtrauki formuluotė savo klausytoją pasiekė – šią vasarą daina net 8 Europos šalyse buvo užkopusi į labiausiai klausomų dainų sąrašų viršų, o Lietuvoje atlikėjos sėkmė išvis „pramušė stogą“ – kūrinys radijo dažniausiai transliuotų dainų topuose karaliavo net 20 savaičių.

Šio hito populiarumas neabejotinas, tačiau atlikėja nestovi vietoje ir visai neseniai pristatė naujausią savo kūrinį „Nothing Hurts“, kuris jau sparčiai renka milijonus perklausų interneto muzikos platformose. „Karklės“ festivalio scenoje garsioji atlikėja pasirodys su gyvo garso grupe.

Prie užsienio atlikėjų vardų jungiasi ir lietuviškosios scenos žvaigždė – atlikėja GJan. Prieš devynerius metus internete sensacija tapusi ir milijonus peržiūrų „YouTube“ platformoje surinkusi GJan jau seniai išaugo iš interneto rėmų: atlikėjos vardas puikuojasi tarp populiariausiųjų, ji rengia pasirodymus arenose ir pasirodo didžiuosiuose muzikos festivaliuose, o gerbėjus nuolatos džiugina savo kūrybos vaisiais – visai neseniai klausytojams ji padovanojo atvirą kūrinį „Filmas“, kuris jau spėjo paliesti ne vieno klausytojo sielą, o dar anksčiau nustebino netikėtu duetu su kita populiaria Lietuvos atlikėja Evgenya Redko.

Į „Karklės“ sceną kūrybiškoji GJan atsineš viską – jausmingas balades, elektroninius sąskambius ir tik jai būdingą atmosferą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt