Muzika

2021.12.05 15:24

Išgirskite: nauja žinomo lietuvių vokalisto grupė „The PiXLS“ pristato karantine gimusią dainą

LRT.lt2021.12.05 15:24

Po tamsos visada ateina šviesa. Taip atlikėjas Mantvydas Sabaitis pristato su nauja grupe „The PiXLS“ įrašytą kūrinį. 

„Ši daina gimė sausio mėnesį karantino metu, kai dauguma žmonių buvo uždaryti ir negalėjo grįžti namo pas savo artimuosius ir pajusti namų jaukumo jausmą“, - pranešime spaudai M. Sabaitis pristato dainą „Namo!“.

Nemažai Lietuvos klausytojų Mantvydą Sabaitį žino kaip buvusį grupės „Rollikai“ narį, MNTD slapyvardžiu prisistattantį atlikėją arba projekto „Kings of Leon Tribute LT“ vokalistą. Tačiau būgnų ir gitarų gaudesio vedini koncertai pernai buvo priversti nutilti.

Tai, pasak M. Sabaičio, leido viską permąstyti ir atsiduoti į kūrybos bei naujų procesų gniaužtus.

„Viskas prasidėjo prieš kelis metus, kai koncertuojant su „Kings of Leon Tribute LT” projektu subrendo idėja įkurti naują roko grupę su ta pačia sudėtimi. Projekto muzikantai yra aukščiausio lygio profesionalai, kurie koncertuoja kartu su žymiausiais atlikėjais Lietuvoje, tad viskas susiklostė labai organiškai ir palengvino visą kūrybos ir darbų eigą, nes su Kostu ir Martynu koncertuojame kartu jau aštuonerius metus, o su Ugniumi ir Sergejumi kelis metus, tad visi yra pažįstami ir draugai, - pasakoja atlikėjas. – Karantinas ir uždarymas padėjo gauti laiko prisėsti prie kūrinių ir juos išsigryninti. Labai daug padėjo muzikos prodiuseris Jonas Talandis, kuris davė svarbų pamatą grupei atskleisti visą koncepciją, o toliau liko kūryba, įrašai ir leidyba.“

Kaip teigia pats atlikėjas, tai buvo metas, kai reikėjo apsispręsti, kuriuo keliu toliau eiti.

„Reikėjo arba tęsti solinę MNTD kūrybą, arba kurti nuo nulio naują grupę. Tačiau kai turi tokį užnugarį su muzikantais Kostu Balčiūnu, Martynu Garbaču, Sergejumi Makidonu ir Ugniumi Bagvilu, dvejonės išgaruoja ir iš karto kimbi į darbus. Naujos grupės ir kūrinių pamato sukūrimas yra labai didelis ir ilgas darbas, tad nori nenori tu dingsti, užsidarai ir darbuojiesi. Nesu tas žmogus, kuris būtų labai aktyvus viešojoje erdvėje. Geriau tą energiją skiriu muzikai ir naujai grupei“, - apie muzikinius pasikeitimus pasakoja M. Sabaitis.

Kalbėdamas apie pokyčius, Mantvydas neslepia, kad visa grupė šiuo metu yra įjungusi aukštesnę pavarą dainų kūryboje.

„Šiuo metu planuojame leisti kas mėnesį vis naują dainą iš mūsų minialbumo. Šiame albume planuojame turėti penkias dainas, - kūrybos procesus pasakoja M. Sabaitis. – Pirmąjį kūrinį jau išleidome. Jis vadinasi „Running“. Na, ir po paskutinės minialbumo dainos išleidimo, nieko nelaukę, iš karto leisime savo pagrindinį albumą, kurio pirma daina planuojama balandžio mėnesį. Iki kitų metų rugpjūčio mėnesio planuojame jį užbaigti. Laukia labai daug darbo, tačiau tikime savo kūriniais ir tas motyvuoja judėti, kurti ir eiti į priekį.“

Pasakodamas apie kūrinį „Namo!“ atlikėjas neslepia, kad tam įtakos turėjo ir COVID-19 situacija, privertusi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio gyventojus užsiverti savo namuose ir artimuosius pasiekti tik virtualiai.

„Daina gimė sausio mėnesį, karantino metu, kai dauguma žmonių buvo uždaryti ir negalėjo grįžti namo pas savo artimuosius bei pajusti namų jaukumo jausmą ir pačią kelionę, kurios metu nekantrauji ir nesulauki grįžti namo.

Tiesa, šio kūrinio pirmieji žodžiai buvo angliški, tačiau su Rimvydo Stankevičiaus pagalba gimė lietuviškas tekstas, kuris šiek tiek pakeitė pradinę idėją, tačiau galbūt net į gerąją pusę, nes dabar draugai juokauja, kad tai puiki daina užbaigti vakarėlį arba baigiant darbą, gražia nata, visiems pranešti, kad laikas išeiti namo“, - besijuokdamas kalba atlikėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt