Muzika

2021.12.03 15:47

Edas Sheeranas ir Eltonas Johnas išleido kalėdinę dainą: linksmame klipe atkartojo garsių filmų scenas

LRT.lt2021.12.03 15:47

Vieni populiariausių pasaulio atlikėjų Edas Sheeranas ir Eltonas Johnas skelbia kalėdinio sezono pradžią ir pristato naują, labdarai skirtą kalėdinį singlą „Merry Christmas“. Kūrinys pasirodo kartu su Jasono Koenigo režisuotu vaizdo klipu.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, „Merry Christmas“ yra puiki kalėdinio džiaugsmo dozė – varpų garsai, pakilios aranžuotės ir džiugios harmonijos, dainą papildo širdžiai mieli Edo ir Eltono balsai.

Dainą kartu parašė Edas Sheeranas ir Eltonas Džonas, kūrinį prodiusavo Steve‘as Macas. Kūrinys simbolizuoja daugiau kaip dešimtmetį trunkančią dviejų pasaulinių superžvaigždžių draugystę.

Tai pirmas atlikėjų bendras kūrinys. Tačiau tai nėra pirma muzikantų kalėdinė daina: 2017-aisiais Sheeranas išleido pirmąją Didžiosios Britanijos topo vietą užėmusią laikui nepavaldžią baladę „Perfect“, tuo tarpu Eltonas 1973-aisiais išleido Kalėdų klasiką „Step Into Christmas“ – ji ilgainiui tapo viena grojamiausių kalėdinių dainų.

„Merry Christmas“ režisavo Jasonas Koenigas, Jenny Koenig ir Edas Sheeranas – jis dainai suteikia dar daugiau spalvų ir nuotaikos. Klipe abu atlikėjai atkuria scenas iš ryškiausių kalėdinių dainų vaizdo klipų („Wham“, Mariah Carey, „East 17“ ir kitų atlikėjų) bei filmų.

Visas per 2021-ųjų kalėdinį laikotarpį gautas lėšas Edas Sheeranas ir Eltonas Džonas skirs E. Sheerano Safolko muzikos ir E. Johno AIDS fondams.

Edo Sheerano vardas didžiojoje muzikos scenoje garsiai skamba jau beveik dešimt metų. Per tą laiką 28-erių muzikantas iš Safolko savo paprastumu, lyrika, jautriomis dainomis ir šou sugebėjimais pavergė viso pasaulio melomanų širdis. Edas išleido albumus: „+“, (2011) „x“, (2014) „÷“, (2017) „No.6 Collaborations Project“ (2019) – visi jie Didžiojoje Britanijoje pakilo į populiariausiųjų sąrašo viršūnę.

Dainininkas pardavė daugiau kaip 45 mln. albumų ir 150 mln. singlų visame pasaulyje – tai įrodo koks kūrybingas ir sėkmingas šis atlikėjas yra. 2017-ųjų Edo albumas „÷“ vos tik pasirodęs sumušė pardavimų rekordus ir Didžiojoje Britanijoje tapo sparčiausiai parduodamu albumu, kurį išleido vyras solistas.

Kartu su albumu dienos šviesą išvydo tokie hitais tapę singlai kaip „Castle on the Hill“, „Perfect“ ir „Shape of You“ – šis kūrinys kiek vėliau sumušė dar vieną rekordą – tapo pirmąją daina „Spotify“, perklausyta daugiau kaip du milijardus kartų (klausomiausia praėjusio dešimtmečio „Spotify“ daina).

Beveik dvejus metus trukęs E. Sheerano koncertinis turas „Divide“ tapo populiariausiu koncertiniu turu pasaulyje per visą istoriją.

Už savo pasiekimus muzikoje ir labdaros veiklą 2017-aisiais E.Sheeranas buvo apdovanotas Didžiosios Britanijos imperijos ordinu. Tais pačiais metais Tarptautinė fonogramų industrijos federacija Edą paskelbė daugiausiai įrašų pasaulyje parduodančiu atlikėju. Per savo karjerą Edas Sheeranas pelnė visą eilę muzikos apdovanojimų, tarp jų 4 „Grammy“, 4 „Ivor Novello“ (Britanijos kompozitorių premija), 6 Britų muzikos apdovanojimus, 7 „Billboard“ apdovanojimus ir daugelį kitų.

Pavasarį E. Sheeranas pradės pasaulinį koncertinį turą „+ - = ÷ x“ („The Mathematics Tour“). Tarp turo koncertų - ir pasirodymai Suomijos sostinėje Helsinkyje bei Lenkijos sostinėje Varšuvoje. Vasarą atlikėjas net penkiems vakarams sugrįš į Londono Vemblio stadioną. Beveik dvejus metus trukęs ankstesnis E. Sheerano turas „Divide“ tapo populiariausiu ir daugiausia žiūrovų surinkusiu koncertiniu turu pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt