Muzika

2021.12.01 11:34

Atlikėja Petunija pristato dainą apie ilgamečių santykių grožį: ji – apie mudu su vyru

LRT.lt2021.12.01 11:34

Praėjus beveik dvejiems metams po debiutinio albumo išleidimo, atlikėja Petunija pristato savo naują dainą „Call Me“. 

Kaip rašoma pranešime spaudai, daina, įkvėpta ilgamečių santykių, akustiškai įrašyta ir nufilmuota Dzūkijos miškuose įsikūrusioje sodyboje – studijoje „Garsų miškas“.

„Praėjusių metų rudenį, darbams kiek stabtelėjus, kartu su draugų kompanija savaitei išvažiavome į kūrybinę stovyklą. Mūsų bendra draugė jau kurį laiką kvietė apsilankyti jos sodyboje, kurioje ji mielai priima muzikantus, norinčius atitrūkti nuo miesto šurmulio ir ramiai pasinerti į kūrybą“, – pasakoja atlikėja.

„Pripažinsiu, kad dvi dienas tiesiog vaikščiojome gamtoje, buvome taip išsekę nuo miesto šurmulio. Tik trečią dieną, prisikaupę gamtos ramybės, kibome į įrašus ir kūrybą. Didžiąją laiko dalį praleisdavome atskirai, bet vakarai dažniausiai baigdavosi bendrame kambaryje prie židinio – mudviem su Kęstučiu, dabar jau mano vyru bei ilgamečiu kūrybiniu partneriu, grojant savas dainas.

Kartu su mumis buvo ir režisierius Marius Rimkus, kuris mūsų kūrybą dažniausiai išgirsta vienas pirmųjų. Tąkart pagrojome „Call Me“, papasakojome šios dainos istoriją. Pajutome, kad toje intymioje aplinkoje, toli nuo mieste paliktų įsipareigojimų, norisi dainą ir įamžinti.

Jau kitą dieną dainą nufilmavome ir įrašėme: be jokių specialiųjų efektų ar pasirengimo – ant tos pačios sofos, tik sulaukus pro langą krentančių saulės spindulių, išsaugant momento trapumą. Toks ir gavosi dviejų, artimų žmonių paveikslas“, – apie dainos klipo gimimo aplinkybes kalba atlikėja.

„Call Me“ yra apie ilgalaikiuose santykiuose esančius žmones. „Daugybė dainų prirašyta apie įsimylėjimo fazę, išsiskyrimą, santykių dramas arba vienkartinius nuotykius, tuo tarpu ilgalaikiai santykiai dažnai „nurašomi“, lyg nesukeliantys menininkui įkvėpimo.

Man asmeniškai šioje dainoje, buvo svarbu užfiksuoti nevienadienio romantinio santykio jausmą. Ši daina yra apie mudu su vyru, apie visus tuos, kurie santykiuose ne pirmus metus.

Dainos melodija yra gana nostalgiška, o tekste kalbu apie tą svarbų pasirinkimą ir pasiryžimą būti kartu, suvokiant, jog esame tik žmonės, ir suklysti labai lengva, bet būti kartu vis viena verta“, – pasakoja Petunija.

Daina „Call Me“ yra akustinė įžanga į tai, kuo atlikėja klausytojus planuoja nustebinti kitų metų pavasarį. Kitų metų planuose – naujas minialbumas.

Naujausią kūrinį, atliekamą gyvai su grupe, bus galima išgirsti gruodžio 4 dieną, Vilniaus klube „Line Up“, kuriame Petunija kartu su atlikėjomis Gina Shee ir Juste Kraujelyte rengia trigubą gyvos muzikos koncertą bei naujo menininkių judėjimo “pati pasidariau” įkurtuves.

„Pavargusios nuo menamos moteriškos konkurencijos ir susidraugavusios, mes atradome, kad dirbdamos atskirai susiduriame su tokiomis pat problemomis. Supratome, kad galime viena kitai padėti, kartu kurti ir savo patirtimi dalintis. Po sėkmingo jėgų sujungimo „Kultūros naktyje" nusprendėme ir toliau tęsti šią praktiką, todėl įkūrėme „pati pasidariau“, – sako Petunija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt