Muzika

2021.11.30 12:39

Išgirskite: atlikėjas Joseph June neįprastai atgaivino 90-ųjų šlagerį „Myliu noriu negaliu“

LRT.lt2021.11.30 12:39

Neosoulo muzikos atstovas Lietuvoje Joseph June perdainavo 90-ųjų popgrupės „Mercy Dance“ kūrinį „Myliu noriu negaliu“, paversdamas kūrinį švelniu džiazo šokiu. 

Kaip rašoma pranešime spaudai, apie kūrinį atlikėjas sužinojo iš savo močiutės, kuri vis vartodavo frazę „Myliu noriu negaliu“.

„Paklausus, iš kur toks pasakymas atsirado, ji atsakė, kad yra tokia daina. Kai išgirdau dainą, man patiko. Pragmatiška ir paprasta, bet veža. Labai norėjau šią dainą apverst aukštyn kojom ir sukurt jai naują gyvenimą“, – pasakoja atlikėjas.

Joseph June, nors kuria ir autorinę muziką, tačiau savo „Instagram“ paskyroje yra išleidęs ne vieną perdainuotą kūrinį, tarp kurių – Free Finga „Vien tik Tu“, Stevie Wonderio „Isn’t She Lovely“ ar Willow Smith „Time Machine“. Kūrėjui mokymasis iš kitų muzikantų dainų perdainavimo yra svarbi kūrybos dalis.

Koverių kūrimas labai naudingas kiekvienam muzikantui. Labai lengva keisti pačią formą, bet ne turinį. Nebūtina kaskart sėsti prie balto lapo ir bandyti sukurti kažką visiškai naujo. Taip pat, koveriai leidžia pažiūrėti į muzikos kūrybą iš kitų kūrėjų perspektyvos ir taip padeda įgauti naujų patirčių, kurias galima pritaikyti vėliau savo muzikoje“, – teigia artistas.

Atlikėjas taip pat leidžia ir autorinę muziką, vienas iš populiariausių atlikėjo kūrinių „Cepelininis dangus“ turi surinkęs virš 30 000 perklausų „Spotify“ platformoje. Joseph June jau yra pasirodęs Lukiškių kalėjime Vilniuje, kur apšildė grupę „shishi“, taip pat surengė keletą koncertų visoje Lietuvoje.

Paskutinis Joseph June pasirodymas šiemet numatomas Vilniaus „Bali Wood Café“ gruodžio 4d. Jaukiame koncerte galima bus išgirsti ir kūrinį „Myliu noriu negaliu“. Atlikėjas koncerte žada parodyti jautresnę savo pusę.

„Šio koncerto pagrindinė mintis yra jaukumas ir žiemiška ramybė. Renginių ir kavos vieta „Bali Wood Café“ nėra didelė erdvė, kurioje galima atlikti triukšmingus koncertus, atvirkščiai, ji yra pasirinkta kaip jaukumo ir šiltumo pastiprintoja. Pats koncertas leis klausytojams išgirsti mane iš jautriosios, švelniosios pusės, o tai reta galimybė“, – sako Joseph June.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt