Muzika

2021.11.29 21:39

Daddy Was A Milkman surengė koncertą Operos ir baleto teatre: tai – svajonės išsipildymas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.11.29 21:39

Dainininkas Ignas Pociūnas, žinomas Daddy Was A Milkman slapyvardžiu, pirmadienio vakarą švytėjo iš džiaugsmo. Pirmą sykį karjeroje savo koncertą jis surengė vienoje svarbiausių šalies salių – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT).

Tokiam iššūkiui per visą istoriją yra ryžęsi tik keli Lietuvos popmuzikos atlikėjai. Daddy Was A Milkman nusprendė taip paminėti ypatingą progą.

Šiuo koncertu pristatytas trečiasis, vos prieš dešimt dienų pasirodęs jo albumas „Kai ruduo mokė mane“. Tai – pirmasis jo albumas, kuriame skamba dainos lietuvių kalba.

„Ypatingai jaučiuosi. Koncertų buvo nemažai, bet šis renginys man turi visai kitokį svorį. Tai – svajonės išsipildymas. Ir dėl mano muzikos, kuri anksčiau lietuviškai neskambėjo, ir dėl vietos, kuri – viena solidžiausių Lietuvoje.

Norisi padaryti viską, kad tai būtų ypatingas, įsimintinas vakaras“, – prieš koncertą portalui LRT.lt pasakojo dainininkas.

Drąsi idėja dainininkui kilo, kai prestižinėje Londono salėje „Royal Albert Hall“ jis pamatė mėgstamo australų atlikėjo RY X koncertą.

„Sėdėjau salėje ir galvojau – kaip mano muzika skambėtų tokioje vietoje, ar žiūrovams būtų gera jis klausytis? Jei būčiau to koncerto matęs, gal būčiau nedrįsęs. Pamačiau ir pamaniau, kad spalvos dera“, – sakė Daddy Was A Milkman.

LNOBT jam kelia daugybę prisiminimų. Mat Igno mama buvo „Lietuvos“ ansamblio šokėja, tad būsimasis dainininkas užkulisiuose lakstydavo nuo mažens.

„Be to, studija, kurioje įrašėme pirmąsias dainas, yra už trisdešimties žingsnių nuo čia. Todėl viskas čia artima, jaučiuosi taip, lyg į šią vietą grįžčiau, o ne pirmą sykį ateičiau.

Žinoma, tokia vieta įpareigoja – čia atėjęs net kalbėti pradedi tyliau. Muzikos šventovė, tad dainoms norėjosi tokia proga ir vieną kitą papildomą spalvą pridėti“, – pasakojo I. Pociūnas.

Gerbėjai jo užmojį įvertino – visi bilietai į albumo pristatymo koncertą buvo išpirkti, tad antradienį teatre Daddy Was A Milkman surengs dar vieną tokį pasirodymą.

Susirinkusiems žiūrovams dainininkas parengė dviejų dalių programą. Pirmoji buvo skirta tik naujam albumui, kurio dainos „Tinginio vasara“, „Nieko nebijau“, „Oro per stiklą“ jau spėjo išpopuliarėti internete ir radijo eteryje.

Naujausius kūrinius papildė prie Daddy Was A Milkman muzikantų prisijungęs styginių kvartetas.

Iki šiol angliškai dainavusio atlikėjo posūkis į kūrinius lietuvių kalba, susidaro įspūdis, praplėtė jo klausytojų ratą, nors Daddy Was A Milkman tvirtino, kad tokio plano nebuvo. Muzika nepasikeitė – joje ir toliau dominuoja švelni, melodinga melancholija. Tačiau lietuviški tekstai tikrai bus suprantami daugumai, o su angliškais to buvo sunku tikėtis.

„Tiesiog per karantiną buvo daug laiko pagalvoti. Kažkiek norėjosi pabandyti, ar moku, ar išeina, ar atsiras azartas rašyti lietuvių kalba. Pabandžiau ir išsiaiškinau.

Man buvo naujiena, nesitikėjau, kad taip patiks rašyti lietuviškai. Jei ne karantinas, turbūt kurį laiką to nebūčiau daręs.

Bet kai pusantrų metų sėdi namie, kyla minčių apie pokyčius. Tai geras metas išbandyti kažką naujo. Džiaugiuosi, kad visos devynios albumo dainos – lietuviškos, kiekvienas kūrinys dvelkia rudeniu ar yra jo įkvėptas.

Tikrai nebuvo jokio išskaičiavimo, kad lietuviškas dainas daugiau žmonių supras ar norės klausytis. Bet angliškų dainų tekstų lietuviai dažnai net nesiklauso, o dainuojant lietuviškai jau atkreipia dėmesį į žodžius, nėra už ko pasislėpti“, – šypsojosi dainininkas.

Anot jo, naujasis albumas – lengvai filosofinis, kaip ir jo pavadinimas „Kai ruduo mokė mane“.

„Pernykštis ruduo mus daug ko išmokė. Mane – ramybės ir supratimo, kas yra svarbu. Ramybė ateina iš supratimo. Išsigryninau, kas gyvenime svarbiausia, ir aplink tai viską lipdau.

Šiaip aš nekenčiu rudens, bet kai jis yra prasmingas, kai yra ko laukti, kai planuoji dalykus arba išmoksti jais džiaugtis, ir ruduo pasidaro neblogas.

Taip, albumas – įkvėptas pandemijos, nors ta tema gal jau kiek pabodusi. Beveik visi kūriniai – asmeniški, man atrodo, kad dainose reikia sakyti taip, kaip yra. Esu ir verkęs, dainą rašydamas. Kuo tikriau – tuo gražiau.

Yra daina, kurią skyriau dukrai. Kita daina – apie žmones, kurie per pandemiją jautėsi kaip augalai vazone, per stiklą žiūrintys į tai, kas vyksta už lango.

Kiekvienas kūrinys yra tai, ko išmokau arba kažkas, ką buvau pamiršęs. Arba kažkas, ko nežinojau apie save, bet sužinojau.

Nors albumas kurtas per pandemiją, bet nesakyčiau, kad jis pilkas ar niūrus. Yra šviesių dainų, yra liūdnų. Juk ir gyvenimas toks“, – svarstė Daddy Was A Milkman.

Antrąją koncerto dalį, kurioje muzikos įspūdį sustiprino vaizdo projekcijos, dainininkas skyrė jau išpopuliarėjusioms dainoms anglų kalba iš ankstesnių dviejų albumų – „Mr. Nevermet“, „Breathe In“, „Body On Body“ ir kitoms. Prisjungti šioje dalyje Daddy Was A Milkman pakvietė ir savo bičiulį – dainininką Justiną Jarutį, su kuriuo yra įrašęs dainą „Sleepwalker“.

Antradienio vakarą Daddy Was A Milkman dar sykį visa tai pakartos LNOBT scenoje, o kitais metais šių koncertų metu padarytus įrašus ketina išleisti vinilo plokštelėje.

Toliau – antrąją Kalėdų dieną laukiantis koncertas Palangoje ir nauji planai, viliantis, kad jų nesutrikdys pandemija.

„Tai keistas metas – daug kam tenka prisitaikyti, rasti kitas veiklas. Aš likau prie muzikos, nors, jei būčiau grįžęs dirbti nekilnojamojo turto agentu, gal ir būčiau neblogai uždirbęs. Bet tada nebūtų šio albumo.

Žinau tik, kad kai atsiranda problemos, yra ir sprendimai. Tai tikrai nėra sunkiausias metas gyvenime“, – sakė dainininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt