Muzika

2021.11.29 13:49

Populiari britų grupė „Jungle” pavasarį surengs koncertą Lietuvoje

LRT.lt2021.11.29 13:49

Populiari britų muzikos grupė „Jungle” 2022-aisiais koncertuos Vilniuje. Tai bus trečioji šios grupės viešnagė mūsų šalyje.

Kaip skelbia koncerto rengėjai „8 Days A Week”, grupės koncertas gegužės 14 dieną įvyks sostinės Lukiškių kalėjime.

2015-aisiais grupė koncertavo Rumšiškėse, festivalyje „Granatos Live”, o 2018-aisiais – Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“.

Elektroninę muziką, soulą, fanką ir kitus žanrus derinančios grupės „Jungle“ branduolys ir smegenys –britai Joshas Lloydas-Watsonas ir Tomas McFarlandas. 2013-aisiais grupę įkūrę bičiuliai garsėja kaip gana kuklūs muzikantai, nedegantys noru klijuotis sau daugiau ar mažiau madingas etiketes.

Jau debiutinis grupės albumas „Jungle“ (2014 m.) buvo nominuotas prestižiniam „Mercury“ apdovanojimui. Greitai „Jungle“ pelnė vienos geriausių koncertinių grupių reputaciją – šiais laikais jie dainų perklausas skaičiuoja milijonais, jau aplankė penkis žemynus ir lengvai išparduoda bilietus į keturis iš eilės koncertus Londone.

Karantino metu grupė sukūrė trečiąjį albumą „Loving In Stereo“. Kitais metais „Jungle“ apšildys populiariosios dainininkės Billie Eilish koncertus Didžiojoje Britanijoje.

„Jungle“ įgarsina meilės vasarą ir saulės nubučiuotas dienas. Juos neatsitiktinai myli reklamų kūrėjai ir rimti prekių ženklai („Toyota“, „Starbucks“, „Apple“, „FIFA“). Kritikai juos mėgsta pavadinti trūkstama grandimi tarp „Massive Attack“ ir „Bee Gees“ – tai kažkas tarp svajingos elektronikos ir 70-ųjų fanko.

Kaip rašoma pranešime spaudai, klausantis „Jungle“ neįmanoma nejudėti. Choreografija yra skiriamasis „Jungle“ ženklas ir jų visatos šerdis. Tai akivaizdu kiekviename muzikiniame klipe ir gyvame pasirodyme, kur jungiasi šokis, muzika ir vizualinė estetika. „Šokis yra instinktyviausias būdas žmonėms reaguoti į muziką. Tai galingiausia meno forma“, – sako jie. Stebint gyvus pasirodymus atrodo, kad patys žiūrovai yra jų muzikinio klipo veikėjai.

Naująjį albumą „Loving in Stereo“ jie laiko geriausiu savo įrašu. Tai viltinga ir gyvenimą švenčianti 40 minučių kelionė, sukurta pandemijos metu. Jei euforija ir džiaugsmas kurti kartu turėtų garso takelį, šis albumas visur skambėtų visu garsu. Tai naujos „Jungle“ eros pradžia ir savotiškas grupės atgimimas.

Beje, tai pirmas kartas, kai grupė albume bendradarbiavo kitais atlikėjais – albume skamba Priyos Ragu ir reperio Bas balsai. Internete plaukioja istorija, kad po vieno koncerto Bas tiesiog užklydo į „Jungle“ persirengimo kambarį ir taip gimė graži draugystė. Prie albumo prisidėjo ir paslaptingojo projekto „Sault“ prodiuseris InFlo, dirbantis su Vilniuje laukiamu Michaelu Kiwanuka ir Little Simz.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt