Muzika

2021.11.27 15:02

Šokių muzikos žvaigždė Alanas Walkeris pristatė naują albumą: nustebino ir išskirtiniu viršeliu

LRT.lt2021.11.27 15:02

Į „YouTube“ populiariausių muzikos kanalų autorių dešimtuką patekantis Alanas Walkeris prieš didžiąsias metų šventes pristato savo antrąjį šokių albumą „World of Walker“. Albumo viršelį puošia tūkstančiai asmenukių.

„Šis meno kūrinys yra ypatingas tuo, kad jis yra sudarytas iš tūkstančių „walkers“ (liet. vaikštinėtojai) asmenukių, kurios atkeliavo netgi iš 150 pasaulio šalių. Pagaliau atėjo laikas pristatyti „Walkerio“ pasaulį. Tai – bendruomenė, kurią su klausytojais sukūrėme kartu“, – albumo išleidimo dieną kalbėjo žymusis norvegas.

Visus šiuos metus atlikėjas pristatinėjo naujus kūrinius, kuriuos lydėjo įspūdingi vaizdo klipai. Visuose juose tęsiama „World of Walkers“ tema. Kinematografiniais užmojais garsėjančioje vaizdo klipų sagoje veiksmas vyksta išgalvotoje realybėje, o jos veikėjai, tame tarpe ir pats Alanas, nuolat susiduria su įvairiausiais iššūkiais.

Naujausiame Alano Walkerio albume „World of Walker“ skamba net 15 dainų, kurias atlieka visa eilė muzikos talentų. Tarp jų – ir pasaulio bei Baltijos šalių topus su daina „Pepas“ užkariavęs Farruko, ir „TikTok“ platformoje pernai sparčiai išpopuliarėjusi amerikietė Salem Ilese.

Praeityje žymusis norvegas bendradarbiavo su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Zara Larsson, Bruno Marsas, britų grupė „Coldplay“ ir daugeliu kitų. Pasaulinių turų metu jis apšildė tokias garsenybes kaip Rihanna ir Justinas Bieberis.

Alanas Walkeris yra Z kartos atstovas, užaugęs skaitmeniniame pasaulyje. Nuo pat mažens jis domėjosi programavimu ir grafiniu dizainu. Muziką jaunuolis ėmė kurti sekdamas kitų prodiuserių darbus ir žiūrėdamas mokymus „YouTube“ kanale.

Dabar paties Alano Walkerio kūrybos peržiūros „YouTube“ siekia kone 10 mlrd. Jis, be abejonės, yra populiariausias norvegas šioje platformoje, taip pat patenka į į daugiausia „YouTube“ sekėjų turinčių atlikėjų dešimtuką.

Kaip rašoma pranešime spaudai, iš viso Alanas Walkeris gali pasigirti daugiau nei 50 mlrd. perklausų internete, kurios nuolat auga. Staigiai užklupusio populiarumo norvegas sulaukė būdamas vos 17 metų. 2015 m. jis išleido kūrinį „Faded“, kuris Alaną iškėlė į šokių muzikos topus. Netrukus vaikinas metė mokslus ir pilnai atsidavė muzikai.

Beje, šis kūrėjas jau du sykius viešėjo ir Lietuvoje – surengė pasirodymus festivaliuose „Summerburst“ ir „Granatos Live“.

Praėjo daugiau nei treji metai po debiutinio Alano albumo „Different World“, kuris pelnė jam žvaigždės statusą ir 14 milijardų perklausų. Šiandien jis pristato antrąjį – „World of Walker“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt