Muzika

2021.11.23 12:22

Alternatyvios muzikos viltis „Plié“ išleis debiutinį albumą: mįslingi simboliai ir neįprasti garsai

LRT.lt2021.11.23 12:22

Jaunosios kartos eksperimentinės muzikos grupė „Plié“ pranešime spaudai skelbia, jog gruodžio 3-iąją pasirodys jos debiutinis albumas „Never Took Place“ (liet. „Niekada neįvyko“).

Įvardinta kaip viena originaliausių jaunų grupių Lietuvos alternatyvios muzikos scenoje, „Plié“ klausytojams žada idėjiškai koduotus, avangardinius kūrinius, diktuojančius grupės stiprius pirmuosius žingsnius į / iš pogrindžio.

„Labai džiaugiuosi dėl jūsų ir nežinau, kas bent jau kažkiek panašiai groja kaip jūs, tai įdomu bus išgirsti visą albumą“, - po išankstinės antrojo grupės singlo „Coming Out“ premjeros savo LRT OPUS radijo laidoje „Red Rose Radio“ kalbėjo grupės „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Gruodžio 3-iosios laukia ir patys grupės nariai, mat albumo medžiaga ir visa, kas ją supa, buvo ruošiama kiek daugiau nei metus. Nuo studijų įsirengimo iki kūrinių postprodukcijos – grupės nariai ir artimi bičiuliai įgyvendino kūrybinio proceso tikslus savo rankomis ir pastangomis, o komandą, pasak lyderio Mato Linkausko, vedė tikėjimas projekto meniniu potencialu.

Paklaustas apie intriguojantį albumo pavadinimą, bosistas Kasparas Kaminskas nenori netyčia atskleisti per daug – tai irgi yra grupės vizijos dalis: „Klausytojams siūlome sekti simboliais, kuriuos koduojame tiek dainų tekstuose, tiek komunikacija socialiniuose tinkluose.“

Matas priduria: „Nėra klausimo „kodėl?“ ir „apie ką?“. Juk albumas „Niekada neįvyko“.

Laimėję originaliausios grupės titulą ir pirmojo leidinio finansavimą konkurse „Garažas‘20“, „Plié“ sulaukė komisijos komplimentų - ši linksniavo grupę kaip potencialią šalies alternatyviosios scenos varomąją jėgą, turinčią jaunatviškos arogancijos ir intensyvaus teatrališkumo gyvuose pasirodymuose.

Atsiliepimai apie „Plié“ drąsą ant scenos atsispindėjo ir festivalyje „Popskull“, o vėliau ir koncertuose su kitomis jaunomis, triukšmingomis grupėmis. Grupė jau planuoja albumo pristatymo koncertus, apie kuriuos praneš netrukus savo socialinių tinklų paskyrose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt