Muzika

2021.10.28 18:19

Vilniuje – vakarėlis su skandinavų elektroninės muzikos žvaigždėmis Lindstrøm ir Prins Thomas

LRT.lt2021.10.28 18:19

Šį savaitgalį šokiams ir kultūrai dedikuota sostinės erdvė „gallery 1986” startuoja su renginių serijos „gallery night” antrąja dalimi - čia pasirodys legendiniai elektroninės šokių muzikos prodiuseriai ir didžėjai iš Norvegijos Lindstrøm ir Prins Thomas, Vilniuje reziduojanti didžėja iš Serbijos MIJU bei lietuviai „Circus Operandi” ir „Mountak”.

Vilniaus naujamiesčio rajone stūksančiame industriniame pastate įsikūrusi daugiau nei 1000 kvadratinių metrų erdvė skirta įvairiems kultūros renginiams – koncertams, šokiams, teatrui, šiuolaikiniam menui ar kinui.

Pavasarį duris pravėrusios vietos pavadinimas kilo iš architektūrinės citatos – ant vienos iš grindų plytelių aptikto užrašo, datuojamo 1986 metais.

Kaip rašoma pranešime spaudai, „gallery 1986” savo liftą į „gallery night”, pakels spalio 29 d., penktadienį, kur vienas po kito visą naktį vyks muzikiniai pasirodymai. Renginio svečius pasitiks ne tik tarptautinių didžėjų kuriami garso takeliai, bet ir įspūdingas šviesų šou, kuriam diriguos Eugenijus Sabaliauskas.

Iš nedidelio Norvegijos miesto kilęs Lindstrøm šiuo metu gyvena Osle ir kuria šiuolaikinę disko muziką bei vadovauja paties įkurtai įrašų kompanijai „Feedelity”.

Po muzikos pasaulyje didelio pripažinimo sulaukusių minialbumų ir remiksų kartu su „Franz Ferdinand”, „LCD Soundsystem” bei „The Juan Maclean”, melomanų akys nukrypo į Lindstrøm ir Prins Thomas bendrai išleistą albumą, kuris išsiskyrė savo lėto tempo kosminiu disko stiliumi.

Taip pat iš Norvegijos kilęs elektroninės šokių muzikos prodiuseris ir didžėjus Prins Thomas 2003 metais suvienijo jėgas su Lindstrøm. Bendrą kūrybinį kelią atradusius didžėjus vienija ne tik simpatija kosminiam disko bet ir panaši muzikinė patirtis. Jie abu išbandė save įvairių muzikos grupių - pankroko, gospelo, sunkiojo metalo, folko ir net psichodelikos - sudėtyse. Juos suvienijo ir aistra kolekcionuoti įrašus ir noras įkurti savo leidyklas.

Vakaro metu taip pat pasirodys Vilniuje reziduojanti didžėja iš Serbijos MIJU, kurios garso takeliuose nepastebimai ir organiškai kombinuojami skirtingi elektroninės muzikos stiliai. MIJU daugelį metų buvo atsidavusi šokių muzikos mylėtoja, o ši meilė peraugo į norą savo mėgstamais skambesiais pasidalinti su kitais.

Toliau vakaro programą tęs neseniai iš Berlyno į Vilnių grįžęs Mountak, kurio klajokliškas gyvenimo būdas atsispindi grojamoje eklektiškoje šokių muzikoje. „gallery night” atlikėjų sąrašą užbaigia lietuvių duetas „Circus Operandi” - drauge grojantys ir kuriantys Donatas Chipak ir Tumosa, kurių bendras debiutinis įrašas turėtų pasiekti klausytojus jau kitų metų viduryje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt