Muzika

2021.10.28 10:50

Estrada kitaip: duetas „Superkoloritas“ pristato naują dainą ir žada neįprastų dovanų klausytojams

LRT.lt2021.10.28 10:50

Šviežio oro gūsį į lietuvišką estradinę muziką vėl atneša grupė „Superkoloritas“. Prieš mėnesį debiutavę su pajūriu kvepiančiu kūriniu „Pušų pavėsy“, šįkart duetas publiką supažindina su antrąja savo daina ir vaizdo klipu „Kur Tu?”.  

„Gali pasirodyti, kad „Kur Tu?“ – tiesiog meilės daina. Tačiau yra ne visai taip. Šiame pasauly visi kažko ieškom: vieni meilės, kiti - prarasto laiko, amžinos vasaros, kelio į svajonę, o kai kas – ir pačios svajonės. Ši daina yra monologas ir dialogas apie tai. Ieškotojų daina“, – pasakoja viena iš dueto narių Giedrė Nalivaikaitė.

Nuo šiandien daina jau pasiekiama interneto skaitmeninėse platformose. O platformoje „Bandcamp“ grupė po poros dienų klausytojams žada dovanų – nemokamą garsų kolekciją telefonui su dainos garsais.

„Šiame kūrinyje yra puikiai telefono skambučiui pritaikomas klausimas „Kur tu?“ bei daug mielų ir jaukių garsiukų, kurie tinka sms žinutėms. Taip pat iškirpome ir keletą svajingų motyvų žadintuvo melodijoms, kurios padės pabusti be streso“, – sako Adomas Koreniukas.

„Superkoloritas“ – tai visai neseniai susikūręs elektrinės estrados duetas, kuriame groja ir dainuoja daug kam gerai žinomų grupių „shishi“ ir „Planeta Polar“ nariai Giedrė Nalivaikaitė (vokalas, elektrinė gitara, sintezatorius) ir Adomas Koreniukas (vokalas, elektriniai garsai, saksofonas, perkusija). „Šioje muzikoje stengiamės būti šilti ir paprasti, bet neįprasti“, – sako dueto muzikantai.

Pasak atlikėjų, šią ir kitas jų dainas įkvėpė senosios Palangos, pajūrio ir kitų Lietuvos kurortų istorijos: „Daug dainų gimė ir buvo šlifuojamos Nidoje, Palangoje ar prie lietuviškų ežerų. Dainą „Kur Tu?“ turbūt vežiojomės į visas Lietuvos pakrantes, kol ji galutinai nusigludino ir įsibangavo.“

Visiems ieškotojams dedikuotą dainą nuspręsta įrašyti ne tik garso, bet ir vaizdo formatu. Taip gimė video menininkų Alano Gurino ir Pauliaus Janušonio kurtas vaizdo klipas. „Kadangi „Superkolorito“ idėja kilo karantino metu, nuo pat pradžių manėme, jog mūsų pirmieji pasirodymai turėtų būti kuo patogiau pasiekiami klausytojui. Gimė mintis sukurti vaizdo klipą, kuriame būtų užfiksuotas mūsų gyvas pasirodymas. Norėjome ne tik pasidalinti savo muzika, bet ir parodyti kaip ją atliekame gyvai“, – pasakoja Adomas.

„Kur Tu?“ dainos bei vaizdo klipo kūrybą dalinai finansuoja AGATA, LATGA ir Lietuvos kultūros taryba.

Senąją estradą, tropinius garsus ir surf roko motyvus savo muzikoje maišantys atlikėjai rudenį žada praskaidrinti dar viena nauja daina. „Po jos beliks laukti mūsų pirmojo minialbumo“, – sako „Superkoloritas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt