Muzika

2021.10.26 18:32

25-metį švenčianti grupė „Atika“ susiburs koncertui sostinės planetariume

LRT.lt2021.10.26 18:32

Ketvirtadienį koncertų cikle „Muzika po žvaigždėmis“ VU planetariume pasirodys šiais metais 25-metį pasitinkanti, po pertraukos į sceną žengianti grupė „Atika“. 

Surinkęs gražiausias savo kūrybos dainas, grupės lyderis Darius Žvirblis žada įsimintiną ir jaukų pasibuvimą visiems grupės gerbėjams. Kartu muzikuos: Haroldas Liumparas – elektrinė gitara, Michailas Denisenko – būgnai, Aurimas Stonys – bosinė gitara.

Grupė „Atika“ susikūrė 1996 metais, dažnai keitėsi grupės sudėtis, nesikeitė tik grupės lyderis, kurio dainos skamba ir šiandien.

Apie savo kūrybą Darius yra sakęs: “Į dainų tekstus sudedu savo patirtis, fantazijas ir liguistumus. Iš esmės, tai yra mano slapti dienoraščiai, kurių teoriškai niekam nerodyčiau. Bet kadangi tai yra dainos, sakau: padainuokime kartu. O ritmas ir rimas – kaip žaislai, tarsi „Monopolio“ kortelės ar lego kaladėlės.

Taip smagu kartais būna pažaisti. Labiausiai mene man šiandien trūksta nemenininkų. Kūrėjų, kurie tarsi sakytų – žiūrėk, seni, esu toks kaip tu – paprastas žmogelis, bet kurią akimirką galintis numirti. Todėl, davaj, aš tau nupirksiu ledų, o tu valgyk ir stebėk – padarysiu ką nors paprasto, mielo ir suprantamo. Tai štai lygiai to paties noriu ir aš – kad mano dainos žmonėms primintų, jog savo gyvenimu ir mirtimi esame visi vienodi”.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt