Muzika

2021.10.26 17:04

Susipažinkite: kulinariją į muziką iškeitęs lietuvis Bäsello internete renka milijonus perklausų

LRT.lt2021.10.26 17:04

Lietuvių elektroninės muzikos kūrėjo Bäsello remiksuoti kūriniai sulaukia daug dėmesio internete, jis jau yra dirbęs su žinomiausiais šalies elektroninės muzikos scenos kūrėjais.

Šį mėnesį Bäsello kūrinio „I Electric You“ remiksą išleido ir prodiuseris Marijus Adomaitis, žinomas Mario Basanovo pseudonimu.

Kas slepiasi po Bäsello slapyvardžiu? Tai – užsienyje gyvenantis lietuvis muzikos prodiuseris Tomas Paulauskas, kuris pats save apibūdina kaip kuklų žmogų. Muzikos pasaulis vaikiną įtraukė netikėtai, jo remiksams sulaukus didelės sėkmės.

Prieš pradėdamas intensyviai suktis muzikiniame pasaulyje ir patraukdamas Vokietijos prodiuserių dėmesį, jis buvo visa galva nėręs į kulinariją. Apie viską pasakoja pats kūrėjas.

– Jūsų sukurti remiksai nuolatos karaliauja „YouTube“ platformos klausomiausių kūrinių Lietuvoje sąrašuose, tačiau labai mažai girdėjome apie jūsų asmenybę. Kodėl?

– Mano pagrindinis tikslas visada buvo koncentruotis į kūrybą, kuri šiuo metu užima labai didelę mano gyvenimo dalį. Stengiuosi kaskart kaip įmanoma kokybiškiau parengti remiksą ar originalios versijos dainą ir džiaugiuosi, jog šiame kūrybiniame procese nesu vienas. Turiu galimybę dirbti su puikiais elektroninės muzikos prodiuseriais, tokiais kaip Linas Bacevičius – Linas Music, Robby Burke. Šie prodiuseriai savo vertingais patarimais prisideda prie beveik visų mano kūrinių galutinių versijų.

– Papasakokite apie save daugiau. Kokie be muzikos dar yra jūsų pomėgiai?

– Galėčiau pasakyti, jog po Bäsello slapyvardžiu slepiasi ganėtinai paslaptinga ir draugiška asmenybė. Anksčiau savo gyvenimą siejau su profesionalia maisto gamyba, dabar ši veikla vietą užleido muzikos kūrybai. Labai mėgstu leisti laiką gamtoje, ypač vasaros metu arba pirmomis rudens savaitėmis.

Gamtos apsuptyje atrandu tiek didžiausią įkvėpimą muzikinei veiklai, tiek mėgstu būti, ieškodamas kitų gyvenimiškų sprendimų.

– Kas jus paskatino ateiti į muzikos pasaulį?

– Muzika mane lydėjo nuo pat vaikystės – iš kaimynų, savo ir tėvų draugų vidurinėje mokykloje girdėdavau, jog esu muzikalus žmogus. Manau, itin pajutau muzikos svarbą tuo laikotarpiu, kuomet intensyviai užsiėmiau kulinarija.

Man gaminant, virtuvėje visuomet garsiai skambėjo muzika. Gamyba irgi yra kūrybinis procesas, o muzika buvo nuo jos neatsiejamas dalykas, reikalingas įkvėpimui, tinkamai atmosferai sukurti. Tuomet savo muzikos dar nebuvau išleidęs, taigi daugiausiai klausydavausi tokių prodiuserių, kūrėjų kaip Ten Walls, Kastis Torrau, Donatello muzikos.

– Kokius išskirtumėte ryškiausius bendrus darbus su kitais kūrėjais, atlikėjais?

– Išskirčiau bendradarbiavimą su atlikėja Eva Navickaite, su kuria mūsų muzikinė kelionė prasidėjo prieš dvejus metus. Aš, Eva ir prodiuseris Robby Burke sukūrėme grupę „EWA“. Šio mūsų – dviejų elektroninės muzikos prodiuserių ir vokalistės – projekto kūrinys „Šianakt“ „YouTube“ platformoje jau turi kiek daugiau nei tris su puse milijono peržiūrų ir kas mėnesį šis skaičius vis auga.

Taip pat galėčiau paminėti bendradarbiavimą su muzikos prodiuseriu Simonu Rimkumi-Mevii. Manau, sėkmingas mūsų bendras darbas su grupe „Saulės kliošas“ – oficialus dainos „Paskambink man“ remiksas, kuris „YouTube“ jau yra surinkęs daugiau nei milijoną peržiūrų. Su Eimantu Indriuliu-Imiz esame pristatę atlikėjo Soliario dainos „Jausmas“ remiksą, kuris leido šiai dainai suskambėti visiškai kitaip, o muzikos pasiklausymo platformose šis kūrinys irgi įgauna naują pagreitį.

Mano manymu, verta paminėti ir Akvilės Staražinskaitės dainos „Sako meilė gydo“ oficialų remiksą, kuris per mėnesį laiko nuo premjeros surinko pusantro milijono peržiūrų vien „YouTube“, bendrai perklausų skaičius visose muzikos pasiklausymo platformose pasiekė ir tris milijonus, visą mėnesį kūrinys išsilaikė populiariausių „YouTube“ lietuviškų dainų dešimtuke, kur pasiekė trečią vietą.

– Kokius naujausius Bäsello muzikinius projektus esate pristatęs ar planuojate pristatyti artimiausiu metu?

– Vasaros pabaigoje su Vokietijos leidykla „Cirque du Son“ išleidau savo minialbumą „Lost shapes“. Jame vyrauja melodic techno žanras, bet yra ir kiek kitokio muzikinio atspalvio – breakbeat ir house tipo kūrinių. Dar keli naujesni kūriniai: mūsų su Robby Burke – „Lordly“, grupės „HIT“ deep house stiliaus remiksas, kurį parengėme su muzikos prodiuseriu Mevii bei kartu su Brazilijos leidybine kompanija „Brazza“ pristatytas kūrinys „Shy“, kurį rašydami bendradarbiavome su prodiuseriu Robby Burke.

Su šia leidybine kompanija šiuo metu taip pat ruošiame grupės „Untitled“ kūrinį „Fuego“, kuriame bus ir Lotynų Amerikos muzikos, ir griežto brazzilian bass muzikos stiliaus atspalvių. Dar vienas naujesnių kūrinių – mūsų su Lietuvos muzikos prodiuseriu Papuga ir atlikėju/prodiuseriu SUBSTED! pristatytas „Shmotas (feat. Basys)“. Ir, be abejo, Akvilės Staražinskaitės dainų „Nesugundei“ ir „Negrįšiu namo“ remiksai.

Kaip minėjau, tikrai intensyviai dirbu ir labai džiaugiuosi, jog klausytojams patinka mano išleidžiami kūriniai ir remiksai. Iki šiol negaliu suprasti, kas buvo mano sėkmės receptas – gal pasirinkta muzikos stilistika, galbūt tinkamas remiksuojamų kūrinių pasirinkimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt