Muzika

2021.10.26 15:12

Buvęs garsios roko grupės „Europe“ gitaristas Kee Marcello surengs koncertą Lietuvoje

LRT.lt2021.10.26 15:12

Europai vis dar neatsigaunant nuo koronaviruso pandemijos smūgių ir beveik sustojus įprastai koncertinei veiklai, kai kurie muzikantai randa būdų savo kūrybą skleisti masėms, pilnai nestabdo gyvų pasirodymų ir prisitaiko prie esamų kelionių suvaržymų.

Tarp jų yra Kee Marcello - vienas garsiausių ir žinomiausių Skandinavijos roko gitaristų. Jis kartu su savo grupe sutiko atvykti į Lietuvą ir pirmą kartą pateikti savo kūrybą melodingo sunkiojo roko gerbėjams mūsų šalyje. „Kee Marcello Band“ koncertas įvyks Vilniaus klube „Vakaris“ lapkričio 20 dieną.

Pradėjęs muzikuoti su keliomis vietinėmis Švedijos grupėmis, Kee rimčiau „užsikabino“ su kolektyvu „Easy Action“ (du studijiniai albumai), o netrukus išpopuliarėjo kaip vienos garsiausių visų laikų Švedijos roko grupių „Europe“ gitaristas, kurioje grojo nuo 1986 iki 1992 m. Šis kolektyvas iki šiol yra vienas didžiausių šios šalies muzikos eksportų, o 80-ųjų pabaigoje - 90-ųjų pradžioje tai buvo viena populiariausių roko grupių pasaulyje.

„Europe“ pardavė daugiau nei 30 milijonų albumų, pateko į 1-ąją vietą pardavimų topuose 26-iose šalyse ir koncertų metu dalinosi didžiausiomis scenomis su tokiais roko muzikos monstrais kaip „Metallica“, „Def Leppard“ ar „Bon Jovi“. Gitaristas Kee Marcello kartu su „Europe“ įrašė du puikius ir gerbėjų palankiai priimtus studijinius darbus: „Out Of This World“ (1988 m.) ir „Prisoners In Paradise“ (1991 m.). Po jų įrašų grupė „Europe“ netikėtai nusprendė padaryti pertrauką savo veikloje, kuri truko daugiau nei 10 metų.

Atsisveikinęs su grupe „Europe“, gitaristas nesustojo vietoje: jis dalyvavo kelių sėkmingų projektų veikloje („Red Fun“, grupėje „Kee Of Hearts“ kartu su garsios vokiečių sunkiojo roko komandos „Fair Warning“ vokalistu Tommy Heartu ir kt.), dalyvavo kitų grupių albumų įrašuose (pvz. „In Flames“ 1999 m. darbas „Colony“). Kaip žinoma televizijos persona Švedijoje jis dalyvavo ne viename populiariame šalies muzikiniame projekte.

Iki šiol K. Marcello išleido penkis studijinius solo albumus ir džiaugiasi nauja koncertinės sėkmės banga su savo grupe „Kee Marcello Band“, kuri ir koncertuos Vilniuje. Savo pasirodymų metu jie atlieka ne tik populiariausius gitaristo solo kūrybos kūrinius, bet ir melodingo sunkiojo roko klasika tapusias „Europe“ dainas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt