Muzika

2021.10.25 10:50

Atlikėja Ingaja pristato minialbumą „Space“: tai lyg kelionė per gyvenimą, ieškant atsakymų

LRT.lt2021.10.25 10:50

Naujas indie ambientinės muzikos atlikėjos iš Klaipėdos Ingajos albumas „Space“ skamba tarsi meditacijos ritualas, kviečiantis patirti save giliau. 

Kaip teigia atlikėja, 4 kūriniai ir 15 minučių trunkanti alternatyvios muzikos kelionė sujungia kūną, protą ir emocijas į vieną begalinę kosminę erdvę.

Naujame Ingajos minialbume „Space“ keturios dainos – „Awakening“, „Look up“, „Whole“, „Awakening – Patris Židelevičius remix“ – skamba kaip skirtingos pasikartojančios mantros.

„Albumo kūriniai ir tematika yra orientuota į žmogaus kelionę per gyvenimą ieškant atsakymų, šviesos. Tai vyksta per stebėseną ir sąmoningumą. Manau, kad vidinės paslaptys atsiskleidžia tik pasinėrus į savo vidinę visatą. Dainų tekstai kalba apie jausmų įkalinimą, nuolankumą, savęs ieškojimą, buvimą atviru ir sąžiningu šiuolaikiniu žmogumi“, – albumo prasmę atskleidžia atlikėja.

Ingajos tikslas yra pristatyti pasauliui socialiai atsakingą projektą per kūrybinę prizmę ir paskatinti visuomenę ugdyti savo asmenybės ypatumus. Atlikėja trokšta įkvėpti žmones imtis kūrybinių veiklų, būti dėmesingiems sau, savo jausmams ir idėjoms, taip pat puoselėti savo emocijų saviraišką, pasitelkiant muziką.

„Space“ – muzikos erdvė, ramybe dvelkianti dermė, leidimas sau atsitraukti ir pabūti vienumoje, išsilaisvinimas iš trukdančių nuostatų ir liūdesio išgyvenimas. Albume atsispindi tai, kas būdinga ir reikalinga kiekvienam žmogui – rūpestis ne tik savo kūnu, bet ir dėmesys savo minčių bei jausmų pasauliui.

Prie Ingajos išleisto minialbumo prodiusavimo prisidėjo kūrėjas Adas Gecevičius. Unikalų skambesį, perdarant dainą „Awakening“, perteikė Patris Židelevičius – elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas. Viršelio meninį vizualą, atskleidžiantį siunčiamą žinutę, sukūrė iliustratorė Agnė Čižauskaitė. Albumą dalinai finansavo Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt