Muzika

2021.10.22 12:54

Švedija sukrėsta: Stokholme nušautas vienas populiariausių šalies reperių Einaras

LRT.lt2021.10.22 12:54

Švediją sukrėtė liūdna žinia – pranešama, kad ketvirtadienio vakarą Stokholme nušautas populiarus šios šalies reperis Einaras.

19-metis atlikėjas, kurio tikrasis vardas – Nilsas Gronbergas, buvo gerai žinomas Skandinavijos muzikos scenoje. Praėjusiais metais jis pateko į Švedijos atlikėjų, kurių muzikos buvo dažniausiai klausomasis populiarioje interneto platformoje „Spotify“, trejetuką.

Žinomos Švedijos aktorės Lenos Nilsson sūnus išgarsėjo prieš trejus metus, pradėjęs leisti kūrinius, pasakojančius apie gatvės gaujas ir kriminalinį pasaulį.

Švedijos muzikos apdovanojimų ceremonijoje „Grammis“ reperis pernai pelnė Metų naujoko ir Metų hiphopo atlikėjo titulus.

2020-ųjų pavasarį atlikėjas buvo pagrobtas gaujos, su kuria susidėjęs jo konkurentas, reperis Yasinas. Nusikaltėliai grasino Einarui ginklu, atėmė papuošalus ir brangų laikrodį.

Yasinas nusikaltime nedalyvavo, tačiau tyrimo metu paaiškėjo, jog planavo Einarą pagrobti mėnesiu anksčiau. Už planavimą įvykdyti pagrobimą Yasinas (taip pat vienas populiariausių Švedijos atlikėjų) buvo nuteistas 10 mėnesių laisvės atėmimo. Prieš gaujos narius teisme liudijęs Einaras sulaukė grasinimų mirtimi ir slėpė savo gyvenamąją vietą.

Kaip skelbia Švedijos žiniasklaida, Einaras nužudytas, likus savaitei iki apeliacinio teismo posėdžio, kuriame jis vėl turėjo liudyti prieš savo pagrobėjus.

Užuojautą dėl reperio mirties penktadienį pareiškė Švedijos premjeras Stefanas Löfvenas ir kultūros ministrė Amanda Lind.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt