Muzika

2021.10.22 12:26

Muzika nenutyla: koncertai ir renginiai kvies atrasti Palūšę visus metus

LRT.lt2021.10.22 12:26

Ignalinos rajone esančiame ypatingame gamtos kampelyje Palūšėje veiksmo netrūksta šiltuoju metų laiku.

Būtent čia, ant Lūšių ežero kranto įsikūrusioje „Palūšės Valtinėje“ jau trečius metus vyksta festivalio „Galapagai“ renginiai, koncertai, rengiamos muzikinės dirbtuvės. Iki šiol pasibaigus šiltajam metų sezonui baigdavosi ir kultūrinė veikla, tačiau šiais metais festivalio organizatoriai ėmėsi įveiklinti dar vienas erdves ir pranešime spaudai skelbia, kad kultūriniai bei muzikiniai renginiai Palūšėje vyks visus metus.

„Prieš trejus metus čia atradome erdves festivaliui „Galapagai“, tuomet pavyko įkurti ir mūsų vasaros rezidencijos vietą, kurioje ir šiuo pandeminiu laikotarpiu galėjome toliau gyventi su muzika, vasaromis kviesti žmones iš visos Lietuvos keliauti ir apsilankyti koncertuose. Džiaugiamės, kad čia būdami atradome ir dar vienas erdves, kurių dėka čia atvykę poilsiautojai gali apsistoti ilgesniam laikui.

Šį rudenį mūsų naujoje erdvėje – „Palūšės kopa“ kviesime ne tik apsistoti, leisti laiką gamtoje, atvykti čia dirbti, bet ir praturtinti savo laisvalaikį muzika, nes kitaip būti mes tiesiog nemokam“,- šypsodamasis pasakoja festivalių „Galapagai“, „Bliuzo naktys“ prodiuseris Algirdas Barniškis – Blėka.

Šį rudenišką šeštadienį jis kviečia į renginį „Džemas ant Bliuzo suoliuko“, kurio metu vyks pokalbiai, muzikinės improvizacijos bei koncertas su Tautvydu Pauliumi Augustinu („Baltasis Kiras“) bei Mantu Meškeriu („Strings of Earth Orchestra“).

„Projektas „Džemas ant bliuzo suoliuko“ gimė iš meilės muzikai ir iš tradicijos festivalyje „Bliuzo naktys“, kuriame po oficialiosios programos visi festivalio atlikėjai į sceną lipdavo tiesiog „džeminti“.

Kelerius metus šį projektą vystėme skirtingomis formomis, tiek gyvai įvairių festivalių, renginių metu, tiek internetinėje erdvėje kviesdami labai skirtingos muzikos atlikėjus, nuo tokių muzikantų kaip Tomas Walkeris iki Justino Jaručio ar Sugaray Rayford. Dabar vėl pakviesime muzikantus susėsti pokalbiui , bendrai improvizacijai ir, aišku, jaukiam koncertui!“, - pasakoja Algirdas Barniškis – Blėka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt