Muzika

2021.10.21 22:02

Migloko MO muziejuje pristatė naują albumą: „Po karantino turime save gimdyti iš naujo“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2021.10.21 22:02

Alternatyvios muzikos kūrėja Miglė Vilčiauskaitė – Migloko ketvirtadienio vakarą bičiulius ir klausytojus pakvietė į ypatingą premjerą – sostinės MO muziejuje pristatė naują savo albumą „Atgimimas“.

Albumą, kurį jau galima išgirsti interneto platformose, dainininkė svečiams pateikė neįprastu būdu – dainas sudėjo į dokumentinį filmą, kuriame dalijosi asmeniniais išgyvenimais ir pasakojimais apie praeities įvykius.

„Atgimimas“ – pirmas naujas Migloko albumas po ketverių metų pertraukos.

„Jis – labai eklektiškas, bet tai man būdinga. Taip nenutinka tyčia – aš kuriu intuityviai, savęs neriboju, keliauju ten, kur mane tempia vidinis vaikas“, – pasakojo atlikėja, kurios muzikoje klausytojai gali rasti ir pop, ir džiazo, ir net folkloro elementų.

Tiesa, nemažą dalį naujo albumo skambesio įkvėpė devintojo dešimtmečio muzika.

„Taip nutiko, kad mintimis nukeliavau į 80-uosius ir nuo jų pradėjau keliauti atgal į šiandien. Išėjo nostalgiškas skambesys, bet ir sumaišytas su dabartimi. Dažnai kuriu keistus derinius.

Sakyčiau, naujasis albumas yra elektroninis, eksperimentinis, elektroninis, jame yra ir „new wave“ žanro elementų“, – pasakojo Migloko.

Ankstesniame albume „Sacred Tears“ dainavusi angliškai, šįkart ji beveik visas albumo dainas sukūrė lietuvių kalba. Anot Miglės, nebuvo plano tai daryti – tiesiog žodžiai į galvą atklydo gimtąja kalba.

„Tie tekstai sąmonėje ilgai sukosi, sudėliojau žodžius kaip dėlionę. Šis albumas yra apie egzistencines temas. Jis yra labai susijęs su karantinu, pandemija.

Nes karantinas tarsi įtraukė į vakuumą. Ir pradėjau mąstyti, kas jungia žmones? Jei negalime matytis, kas bendro tarp mūsų? Įkritau į filosofinį galvojimą.

Pačioje muzikoje nesijaučia sunkumo, bet tekstai – gana sudėtingi. Apie gimimą, mirtį, amžinybę. Kas gali būti amžina šiame pasaulyje? Apie tai bandžiau rašyti“, – LRT.lt pasakojo Migloko.

Šiuos apmąstymus atspindi ir gana provokuojantis pieštas albumo viršelis – jame pavaizduota nuoga gimdanti moteris.

„Po karantino turime save gimdyti iš naujo“, – paaiškino dainininkė.

Nepaisant neramių laikų, albumas – optimistinis. Migloko įsitikinusi – pandemija jau greitai baigsis, o jausmas širdyje bus lyg išnirus iš tamsaus ežero ir įkvėpus šviežio oro.

„Kai baigsis pandemija, pirmiausia surengsiu didelį koncertą, kur visi galės glaustis prie kitų, nebereikės kaukių, nes su jomis taip sunku vaikščioti – veidas prakaituoja“, – nusijuokė atlikėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt