Muzika

2021.10.20 13:28

Oficialu: „Eurovizijoje“ dalyvaus 41 šalies atstovai, po pertraukos grįžta dvi valstybės

LRT.lt2021.10.20 13:28

Europos transliuotojų sąjunga trečiadienio popietę oficialiai paskelbė kitų metų „Eurovizijos“ dainų konkurse dalyvausiančių šalių sąrašą.

Pranešta, kad konkurse, kuris kitų metų gegužės 10-14 dienomis vyks Italijos mieste Turine, susirungs 41 šalies atlikėjai. Tai – dviem valstybėmis daugiau nei šių metų gegužę, kai „Eurovizija“ įvyko Roterdame.

Konkurse dalyvaus visos šalys, kurios jame rungėsi šiais metais. Taip pat prisijungs dvi po pertraukos grįžtančios valstybės – Armėnija ir Juodkalnija.

Armėnija iki šiol paskutinį sykį „Eurovizijoje“ dalyvavo 2019-aisiais. 2020-aisiais konkursas buvo atšauktas dėl koronaviruso pandemijos, o šįmet šalis atsisakė dalyvauti dėl karinio konflikto Kalnų Karabache ir su tuo susijusios įtampos.

Juodkalnija į konkursą taip pat sugrįš po trejų metų pertraukos. Iš „Eurovizijos“ šios šalies visuomeninis transliuotojas RTCG buvo pasitraukęs dėl kuklių ankstesnių rezultatų ir finansinių priežasčių.

Penkių šalių atstovai keliaus tiesiai į „Eurovizijos“ finalą – tai gausiausiai konkursą finansiškai remiančios Jungtinė Karalystė, Vokietija, Ispanija, Prancūzija ir Italija, kuri šįmet yra ir konkurso rengėja. Kitų 36 šalių atstovai rungsis pusfinaliuose. Finale skambės 25 dainos.

„Eurovizija“ Italijoje vyks po 31 metų pertraukos.

Visas konkurse dalyvausiančių šalių sąrašas: Albanija, Armėnija, Australija, Austrija, Azerbaidžanas, Belgija, Bulgarija, Kroatija, Kipras, Čekija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Sakartvelas, Graikija, Islandija, Airija, Izraelis, Italija, Latvija, Lietuva, Malta, Moldova, Juodkalnija, Nyderlandai, Šiaurės Makedonija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Rusija, San Marinas, Serbija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Šveicarija, Ukraina, Jungtinė Karalystė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt